Pewnego razu zauważyła, że jej paznokieć jest czerwony. Po kilku dniach nie miała już nogi

Pewnego razu zauważyła, że jej paznokieć jest czerwony. Po kilku dniach nie miała już nogi Źródło: Unsplash/Imani Clovis

Kobieta zauważyła, że wygląd jej paznokcia uległ zmianie. Postanowiła zgłosić się do lekarze i skonsultować z nim przyczynę zaczerwienienia. Kilka dni później specjaliści musieli amputować jej nogę.

27-letnia kobieta Heather Satchwell z Newhall była bardzo aktywna i uwielbiała biegać. Podczas zawodów dostrzegła jednak pewną zmianę na swoim paznokciu, który był cały zaczerwieniony. Heather zdecydowała się natychmiast pójść do lekarza. Niestety, po kilku dniach specjaliści musieli jej amputować nogę tuż przed kolanem. 

Kobieta zmaga się z poważną chorobą

Gdy tylko Heather zauważyła niepokojące zmiany na swojej stopie, pospiesznie poszła do szpitala. Kobieta zmaga się z poważną chorobą, cukrzycą typu 1. Heather zdaje sobie sprawę z tego, że jest bardziej narażona na różnego rodzaju infekcje niż zdrowi ludzie, dlatego też zdecydowała się na pilną wizytę u specjalisty. Gdy lekarz obejrzał jej stopę stwierdził, że 27-latce wrósł paznokieć i potrzebne będzie przyjmowanie antybiotyku. Na ten moment kobieta wróciła do domu i zaczęła przyjmować leki. Niestety, stan jej zdrowia nie uległ poprawie i konieczna była kolejna wizyta u lekarza. 

Kobiecie wdała się infekcja. Na początku lekarze zadecydowali o usunięciu paznokcia, jednak to nic nie dało. Infekcja poważnie zaatakowała nogę, dlatego konieczna była amputacja, tuż przed kolanem Heather. Ze względu na zagrożenie życia pacjentki, lekarze nie mieli innego wyboru. Dla 27-latki była to tragiczna informacja, kochała bowiem biegać.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Życie Heather bardzo się zmieniło. Aktywna kobieta musiała pogodzić się z tym, że od teraz będzie jeździć na wózku inwalidzkim. 27-latka musiała razem z córką przeprowadzić się również do nowego domu, który jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Z pomocą przyjaciół wybudowała także ogród, z którego będzie mogła korzystać jako osoba jeżdżąca na wózku inwalidzkim. Kobieta uczy się teraz swojego życia na nowo.

Dzisiaj grzeje: 1. Beata Tyszkiewicz z partnerem. Gwiazda z młodszym kochankiem
2. Nie żyje bohaterka najsłynniejszego ślubu w Polsce

Osoby chore na cukrzycę są nawet 15 razy bardziej narażone na amputację kończyn. Choroba uszkadza nerwy i spowalnia krążenie w szczególności w nogach. Cukrzycy często zmagają się z długim gojeniem ran pourazowych i tracą czucie w stopach. Należy zatem być pod stałą opieką specjalisty, a w razie infekcji jak najszybciej powinno zgłosić się do szpitala.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Potrzebujesz gotówki? Istnieją dwa banalne sposoby, żeby szybko ją zdobyć
  2. Wielka zmiana w dokumentach prawa jazdy. Jeszcze w tym roku
  3. Beata Tyszkiewicz z partnerem. Gwiazda z młodszym kochankiem
  4. Gdzie jest grób Witolda Pyrkosza? Wiele osób może się mocno zdziwić
  5. Sceny rozrywają serce. Na premierze filmu Anna Woźniak-Starak nagle zalała się łzami, chwilę później Agnieszka wpadła w rozpacz
  6. Pilne informacje TVN. Po 25 latach rozwiązano zagadkę jednego z najbardziej tajemniczych zaginięć w historii Polski

źródło: Dailymail

Następny artykuł