Przeprowadzili na niej operację bez znieczulenia. Cierpiała straszne męczarnie, ale nikt nie słyszał jej krzyków

Przeprowadzili na niej operację bez znieczulenia. Cierpiała straszne męczarnie, ale nikt nie słyszał jej krzyków Źródło: pixabay.com/Victoria_Borodinova

Kobieta idąc do szpitala spodziewała się wyśmienitej opieki i wypoczynku po zaplanowanym zabiegu. Jej wyobrażenia nie miały nawet pokrycia z rzeczywistością. Po tej wizycie cierpi nawet na zespół stresu pourazowego.

Kobieta była w szoku - kiedy leżała na stole operacyjnym okazało się, że wszystko czuła. Wiedziała, że chirurdzy muszą rozciąć jej brzuch. Próbowała zwrócić na siebie uwagę, lecz bezskutecznie.

Kobieta przeszła operację "na żywca". Lekarze mieli nie zauważyć jej dyskomfortu

Pacjentka natychmiast po wyjściu ze szpitala załatwiła sobie najlepszych prawników. Wszystko przez to, czego doświadczyła z rąk - wydawałoby się, że najlepszych - lekarzy chirurgów. Kobieta w szpitalu w Yeovil miała przejść prosty zabieg ginekologiczny, przy którym należało jednak zastosować znieczulenie ogólne. Lekarze zadecydowali jednak o podaniu znieczulenia rdzeniowego.

Podczas operacji lekarze m.in. mieli naciąć lekko jamę brzuszną kobiety. Kiedy jeden z nich wykonał skalpelem cięcie w okolicy pępka, kobieta miała zacząć przeraźliwie krzyczeć. Chirurdzy mieli to zignorować, bowiem miała na sobie maskę tlenową, a górna część tułowia znajdowała się za zasłoną. Nikt nie wiedział, co w momencie cięcia przeżywała kobieta - czuła każde ukłucie i każde cięcie skalpela.

Teraz cierpi na zespół stresu pourazowego i kilka innych dolegliwości

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kobieta powiedziała również, że czuła wprowadzany do brzucha laparoskop. Lekarze mogli zorientować się, że coś jest nie tak, bowiem na monitorze widać było wszystkie parametry, w tym podwyższone ciśnienie. Przerwali operację dopiero po pewnym czasie. Teraz pacjentka cierpi na zespół stresu pourazowego, budzi się w nocy ze strachu, ma koszmary i straciła kompletnie zaufanie do lekarzy. Swoje uprzedzenia do nich określa już jako paranoję.

Dzisiaj grzeje: 1. Badanie USG przybrało nieoczekiwany obrót. Mąż prawie zemdlał, taki przypadek zdarza się raz na 15 mln
2. Emeryci muszą się pospieszyć, jeśli chcą dostać trzynastą emeryturę. Zostało już niewiele czasu, by złożyć konieczny wniosek

Kobieta ma nadzieję, że nagłośnieniu sprawy i jej działaniom, taka sytuacja nigdy nie powtórzy się w przypadku do innego pacjenta. Rzecznik szpitala w Yeovil powiedziała, że być może zaważyło tutaj nieporozumienie i przykro jej z powodu cierpienia pacjentki. Sprawa nadal toczy się w sądzie. Rzeczniczka przyznała też, że w ciągu roku szpital wykonuje ok. 15 tysięcy operacji ratujących życie i taka sytuacja jeszcze się nie przydarzyła.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Takiej promocji w Rossmannie jeszcze nie było. Dwa produkty za darmo
  2. Emerytury 2020. Znamy już stawkę i wysokość waloryzacji
  3. Dopadł 8-latka w łazience i brutalnie zgwałcił. Najgorsze stało się dopiero potem, wszystko pod nosem zrozpaczonej mamy
  4. Zdrowa 14-latka umarła we śnie. Przyczyna wstrząsnęła całą rodziną, teraz ostrzegają wszystkich rodziców
  5. Przeprowadzili na niej operację bez znieczulenia. Cierpiała straszne męczarnie, ale nikt nie słyszał jej krzyków

Źródło: Metro

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News