Widziała śmierć rodziców, zniewolona przez 88 dni. Policja przyjechała po 4 minutach, ale było już za późno

Widziała śmierć rodziców, zniewolona przez 88 dni. Policja przyjechała po 4 minutach, ale było już za późno Źródło: .

Kobieta była świadkiem tego, jak z jej ukochanych rodziców uchodziło życie. Pomoc przyjechała szybko, ale mimo tego i tak było już za późno. Tuż po tragicznych wydarzeniach trafiła do prawdziwej niewoli na prawie 3 miesiące.

Kobieta stanęła twarzą w twarz z koszmarem trudnym do wyobrażenia. Widziała śmierć swoich rodziców, a następnie została uwięziona na 88 dni. Choć nadal trudno jej o tym mówić, znane są dokładne szczegóły tej sprawy.

Kobieta widziała, jak nieznany mężczyzna strzela prosto w głowę jej taty

13-latka Jayme Closs nie sądziła, że jest na celowniku 21-letniego Jake'a Pattersona. Gdy jechał do pracy w fabryce, zauważył młodą blondynkę wsiadającą do szkolnego autobusu. Obiecał sobie, że ją porwie. Zaczął przygotowania od razu: kupił odpowiednie ubranie i kominiarkę, zdobył broń, rzucił pracę, ogolił włosy i zarost, by nie zostawić żadnych śladów, zmienił nawet tablice w aucie. Pierwsza próba była nieudana - na podjeździe jej rodziców stało wiele aut, a on nie chciał świadków. Drugi raz zaatakował 15 października zeszłego roku o 1:00 w nocy.

Gdy zaparkował przed domem Jayme, pies zaczął mocno ujadać. 56-letni James, tata dziewczyny, wyszedł zobaczyć co się dzieje - mężczyznę w długim płaszczu wziął za policjanta. Przy prośbie o odznakę Jake strzelił mu w głowę. Jayme z mamą zamknęła się w łazience i zaczęły dzwonić na 911. Jake ostatecznie odstrzelił zamek łazienki, strzelił w głowę mamie, a przerażoną 13-latkę zapakował do bagażnika. Gdy jechali do kryjówki Jake'a, mijali po drodze radiowozy, które jechały do domu Clossów. Służby zjawiły się tam już 4 minuty po ostatnim połączeniu, lecz było niestety za późno.

Jayme przeżyła koszmar, więziona przez 88 dni pod ciasnym łóżkiem

Jayme została wywieziona do starej chaty ok. 100 km od jej rodzinnego domu. Zostały spalone jej ubrania, a ona nosiła starą koszulę nocną. Jake trzymał porwaną dziewczynę pod swoim łóżkiem, które obstawił m.in. hantlami, by nie uciekła. W tym czasie FBI zaczęło szukać Jayme i wyznaczono 50 tysięcy dolarów nagrody za informacje o dziewczynie. Ona nie była bierna - próbowała uciec. Pierwsza próba skończyła się mocnym ciosem w plecy. Nadal musiała leżeć po 12 godzin pod łóżkiem, bez picia i toalety. W domu czasem byli goście, ale nie mieli pojęcia, że ktoś jest więziony.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Szansą dla Jayme był 10 stycznia 2019 roku, kiedy Jake poinformował ją, że wróci za 5-6 godzin. Udało jej się uciec, a przypadkiem spotkana na ulicy kobieta pomogła wezwać jej policję. Jake został zatrzymany tego samego dnia, kiedy szukał nastolatki w okolicy. Mężczyźnie został postawiony zarzut podwójnego morderstwa, porwania i włamania z bronią w ręku. Nie był wcześniej notowany, a każdy uważał go za wycofanego introwertyka i spokojną osobę.

Dzisiaj grzeje: 1. Po 13 dniach od urodzenia Antoś umarł, nigdy nie zapłakał. "Położna rzuciła go na mnie. Był siny"

2. Nie będzie emerytury obywatelskiej. Ale są też dobre informacje - emeryci i tak dostaną dostaną kolejne pieniądze

Podczas procesu Jake okazywał skruchę, ale nie wystarczyło to, by uniknąć kary. Prokurator twierdził, że oskarżony mógł planować kolejne, podobne zbrodnie. Porywacz zeznał w sądzie, że nie zamierzał dziewczynie zrobić krzywdy - przez 88 dni gotowali, oglądali telewizję i grali w gry. W maju tego roku Jake został skazany na podwójne dożywotnie pozbawienie wolności bez możliwości zwolnienia warunkowego oraz dodatkowe 40 lat za uprowadzenie małoletniej.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Rodzinny dramat w domu Beaty Kozidrak. Artystka przeżywa trudne chwile, może zapomnieć o weselu
  2. Kompromitująca wpadka znienawidzonej gwiazdy TVN. Znów popisała się brakiem elementarnej wiedzy
  3. TVN: Kataklizm w Japonii. 1 osoba nie żyje, 40 jest rannych
  4. Wszyscy liczyli, że uda się ją uratować. Niestety, kobieta zmarła porzucona na pastwę losu
  5. Znalazł drzwi w leśnej skarpie. Uchylił je, a gdy zobaczył kto tam się kryje, zamarł z przerażenia

Źródło: O2

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News