kobieta ginekolog niebezpieczeństwo apel
Pixabay.com, autor: Jess Foami
Joanna Szwalikowska - 10 Stycznia 2021

Ginekolog apeluje do kobiet. Popularny produkt może być bardzo niebezpieczny

Każda kobieta powinna zwrócić szczególną uwagę na produkty higieniczne, które kupuje. Choć te ekologiczne cieszą się coraz większą popularnością, niestety mogą być przyczyną przykrych dolegliwości. Ginekolog pilnie ostrzega przed niebezpieczeństwem.

Wśród środków higienicznych dla kobiet można znaleźć coraz więcej produktów ekologicznych. Oczywiście, życie w zgodzie z naturą, a także produkcja mniejszej ilości odpadów, to świetne i polecane rozwiązanie. W tym przypadku jednak nie zawsze jest ono niestety najlepsze, ponieważ to, że coś jest ekologiczne, nie zawsze musi oznaczać, że jest również zdrowe.

Każda kobieta powinna wystrzegać się niektórych produktów ekologicznych, zwłaszcza jeśli mowa o środkach higienicznych

Doktor Jennifer Gunter to położnik ginekolog, a także amerykańska ekspertka w sprawach życia seksualnego. Kobieta postanowiła zaapelować do wszystkich kobiet, a także ostrzec je przed niebezpieczeństwem.

Troska o planetę przejawiająca się poprzez kupowanie ekologicznych produktów, a także przemyślane zakupy to świetne rozwiązanie, które pomoże zadbać o nasz ekosystem. W trosce o takie osoby na rynku pojawiają się kolejne produkty higieniczne dla kobiet.

Jako pierwsze pojawiły się kubeczki menstruacyjne, które, o ile zostały stworzone z bezpiecznego tworzywa, a nie tego niskiej jakości, są jak najbardziej bezpieczne. Zastrzeżenia doktor Gunther budzi inny produkt, a mianowicie dziergane tampony.

Niewiarygodne, czym zajmuje się żona Dawida Kubackiego. Fani zaniemówili z wrażeniaNiewiarygodne, czym zajmuje się żona Dawida Kubackiego. Fani zaniemówili z wrażeniaCzytaj dalej

Produkty te są wykonywane ręcznie, w dodatku są bezpieczne dla środowiska, niestety mogą nie być odpowiedne dla kobiecych sfer intymnych. Powodem są między innymi niewielkie włókna. Jeśli pozostaną one w waginie, mogą stać się przyczyną bardzo ostrego stanu zapalnego.

Okazuje się, że to nie wszystko. Tampony, które zostają stworzone z włóczki lub innego włókna nie są produktem sterylnym. Zanim trafią do klientki, przechodzą przez wiele rąk, a to oznacza, że również stwarzają ryzyko niechcianych infekcji.

Istnieje możliwość poddania ich sterylizacji, to natomiast mija się z celem dotyczącym dbania o planetę. Jak zauważa doktor,należy zagotować do tego wodę, a także użyć specjalnego detergentu.

Taki zabieg stwarza kolejne ryzyko. Na tamponie dzierganym może bowiem pozostać nieco środka czyszczącego. W ten sposób także możemy nabawić się infekcji z związku z podrażnieniem ścianki pochwy.

Doktor zaapelowała do kobiet w celu zwrócenia uwagę na ten ważny aspekt. Ekologia jest oczywiście bardzo ważna, ale zdrowie powinno być na pierwszym miejscu. Jeśli zależy nam na dbaniu o planetę, a mamy taką możliwość, warto wybrać kubeczek menstruacyjny, pamiętając o tym, aby był stworzony z bezpiecznego materiału, a także przeszedł wszelkie potrzebne atesty.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: o2

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News