Kobieta była martwa przez 6 godzin, po czym "zmartwychwstała". Po powrocie do żywych wydarzył się kolejny cud

Kobieta była martwa przez 6 godzin, po czym "zmartwychwstała". Po powrocie do żywych wydarzył się kolejny cud Źródło: Pexels.com / Jonathan Borba

Kobieta nie żyła od 6 godzin, ale została "wskrzeszona" przez lekarzy. Kilkanaście dni później wydarzyła się niebywała rzecz. Personel medyczny jest zgodny, że to prawdziwy cud.

Kobieta, o której mowa, to Audrey Mash, nauczycielka z Wielkiej Brytanii, która w ramach urlopu wędrowała ze swoim mężem po Pirenejach w Hiszpanii. W trakcie wycieczki 3 listopada nagle źle się poczuła - miała problemy z mówieniem i poruszaniem się. Przerażony mąż w pewnym momencie nie był w stanie wyczuć jej pulsu. Audrey nie oddychała, jej serce nie biło. Mężczyzna wezwał pomoc, ale ratownicy pojawili się w górach dopiero 2 godziny później, w momencie kiedy temperatura ciała kobiety spadła do 18 stopni Celsjusza. Turystka została zabrana do szpitala bez żadnych oznak życia.  

Kobieta wyglądała, jakby nie żyła

- Wyglądała, jakby nie żyła. Wiedzieliśmy jednak, że w kontekście hipotermii miała szansę przeżyć - powiedział hiszpański lekarz Eduard Argudo ze szpitala Vall d’Hebron w Barcelonie, który prowadził pacjentkę. 

Personel medyczny natychmiastowo odpompował krew Audrey, napełnił ją tlenem i ponownie wprowadził do organizmu. Temperatura ciała pacjentki zaczęła rosnąć. W pewnym momencie osiągnęła 30 stopni Celsjusza - wtedy lekarze użyli defibrylatora. Serce kobiety zaczęło ponownie bić - sześć godzin po pierwszym telefonie na pogotowie ratunkowe. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dr Argudo przyznał, że praktycznie nie ma przypadków ludzi, którzy mieli tak długo zatrzymane serce i zostali wskrzeszeni. - Obawialiśmy się uszkodzeń neurologicznych - mówił lekarz. Co ciekawe, zdradził, że to hipotermia, która doprowadziła kobietę na skraj życia i śmierci, paradoksalnie ją ocaliła. Ochroniła jej ciało i mózg przed zniszczeniem.

- Gdyby zatrzymanie akcji serca na tak długo nastąpiło w normalnej temperaturze ciała, byłaby martwa - powiedział.

Dzisiaj grzeje: 1. Ilu mężów miała Elżbieta Jaworowicz? Nigdy nie zgadniecie

2. Znaleźli zamarzniętą 500 lat temu dziewczynkę. Zbadali ją i wryło ich w ziemię

Kobieta kilkanaście dni później była cała i zdrowa 

Jak donoszą media, 12 dni po trafieniu do szpitala, brytyjska turystka Audrey Mash, opuściła go. W momencie wypisu była niemal całkowicie zdrowa. Dolegały jej jedynie niewielkie problemy motoryczne i nadwrażliwość rąk. To kolejny cud, biorąc pod uwagę, że niespełna 2 tygodnie wcześniej jej serce nie biło przez sześć godzin.

Kobieta jest zapaloną miłośniczką gór, dlatego już na wiosnę planuje wrócić do wspinaczki. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Po kłótni z mężem z jej brzuchem zaczęły dziać się dziwne rzeczy. Lekarze osłupieli na widok rentgena żołądka
  2. Partner nigdy nie mówi do niej po imieniu. Nie może mu przejść przez gardło, tak bardzo mu się nie podoba
  3. Katarzyna Dowbor przestała ukrywać prawdę. W jej życiu pojawiła się tajemnicza kobieta
  4. Tadeusz Rydzyk zawstydził wiernego na oczach całego kościoła. "Prawda, że jeszcze ładny?"
  5. Nowy podatek zapłacą wszyscy! Ceny niemal najpopularniejszego produktu w kraju poszybują w górę

Źródło: Radio Zet 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News