W trakcie ostrej alkoholowej libacji kobieta rodziła dziecko. Gdy weszła tam policja przeżyła wstrząs

W trakcie ostrej alkoholowej libacji kobieta rodziła dziecko. Gdy weszła tam policja przeżyła wstrząs Źródło: Unsplash/ Orkhan Farmanli

Kobieta krzyczała, a wtórowali jej mężczyźni - w tym mieszkaniu często dochodziło do głośnych libacji, dlatego przesadnie to nikogo nie dziwiło. Zniecierpliwieni wrzaskami sąsiedzi jednak wezwali policję. Funkcjonariusze na pewno nie spodziewali się tego, co zobaczyli po wejściu do mieszkania.

Kobieta rodziła podczas libacji w katowickim mieszkaniu. Narodzinom towarzyszyli kompletni pijani współbiesiadnicy, którzy panikowali, biegali i krzyczeli. Sąsiedzi, którzy niejednokrotnie słyszeli awantury i imprezy w tym lokalu, zniecierpliwieni wezwali w końcu policję. Szok to za mało, by opisać to, co tam zastali.

Kobieta rodzi w czasie libacji. "Użeramy się z menelstwem"

To konkretne mieszkanie z jednego z bloków przy ulicy Panewieckiej w Katowicach ma swą ponurą sławę. Sąsiedzi przyzwyczajeni są do libacji alkoholowych, do których tam regularnie dochodzi. Z jednej strony są już przyzwyczajeni do trudnego sąsiedztwa, z drugiej - to wciąż jest dla nich niełatwe i irytujące.

- My się tutaj użeramy z menelstwem w tym mieszkaniu. Tam mieszka pełno różnych ludzi. Policja, interwencje - cytuje jedną z sąsiadek Polsat News.

Dlatego i tym razem funkcjonariusze byli przekonani, że na Panewiecką jadą z typową interwencją, do awantury w mieszkaniu. W zgłoszeniu, które przyszło nocą, była mowa o wrzaskach dobiegających z lokalu. Tym razem prawda okazała się jednak jeszcze bardziej szokująca i zupełnie niespodziewana.

W Polsce wzrasta alkoholizm. Kilkanaście tysięcy przypadków śmierci

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Mieszkanie pogrążone było w ciemności, gdyż nie działał prąd. W tym mroku uczestniczka libacji rodziła dziecko, a jej kompletnie pijani towarzysze krzyczeli, spanikowani. Najwyraźniej udało się im jakoś wezwać pogotowie, bo funkcjonariusze policji zastali na miejscu ratowników medycznych, którzy pomagali odebrać poród. Policjanci udzielili asysty, a ostatecznie kobieta trafiła wraz z dzieckiem do szpitala. Policja nie informuje, w jakim stanie są matka i noworodek, lecz to, co zobaczyli po wkroczeniu do mieszkania, na pewno było dla nich ogromnym szokiem.

Krzysztof Brzózka, były dyrektor Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, powiedział w "Wydarzeniach" Polsatu, że Polska coraz bardziej pogrąża się w alkoholizmie. 

Dzisiaj grzeje: 1. Mąż pochował żonę w głębokiej śpiączce. W trumnie znaleziono ślady drapania

2. Wysokie kary za parkowanie koło Biedronki. Klienci już powiadomili policję

- Alkohol to jest trucizna, alkohol to jest narkotyk, oczywiście nikt nie mówi o prohibicji, to jest jasne, ale alkohol to jest substancja, która generuje straty - powiedział Brzózka.

Jak podaje Polsat News, Polacy piją coraz więcej alkoholu. 24 lata temu rocznie było to 7 litrów, w 2017 już 10 litrów. Rocznie z powodu alkoholu umiera ponad 13 tysięcy osób.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wnuczka znanego aktora TVP zmaga się z nieuleczalną chorobą. ”Człowiek o tej chorobie nic nie wie, dopóki się z nią nie zetknie
  2. Nie żyje legendarny aktor "Złotopolskich". Tysiące Polaków pogrążyło się w żałobie
  3. Mężczyzna z siostrzeńcem wyciągnęli z wody starą torebkę. Jej zawartość wprawiła ich w osłupienie
  4. Rodzice Roksany Węgiel wzięli córkę na poważną rozmowę i powiedzieli jej kilka słów prawdy. Współpracownik 14-latki ujawnia szczegóły
  5. Do sieci trafiło zdjęcie Wiśniewskiego w objęciach Dominiki Tajner. Zostało zrobione wczoraj

Źródło: Polsat News

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News