26-letnia Janina zamknięta z 70 groźnymi przestępcami. Na jej widok robią straszne rzeczy

26-letnia Janina zamknięta z 70 groźnymi przestępcami. Na jej widok robią straszne rzeczy Źródło: Pixabay / fifiliana-joy

Kobieta codziennie boi się o swoje bezpieczeństwo. Na spotkanie z dziennikarzami przyszła prawie łysa i w luźnych ubraniach. Tłumaczyła, że udaje mężczyznę, bo więźniowie na jej widok robią ohydne rzeczy.

Kobieta była wielokrotnie aresztowana i zamykana w szpitalach psychiatrycznych. Jej przypadek był szczególnie trudny, a ostatecznie trafiła do Ośrodka Zapobiegania Zachowaniom Dyssocjalnym w Gostyninie. Nie popełniła zbrodni, a jest zamknięta z najgorszymi przestępcami seksualnymi.

Kobieta miała bardzo trudne dzieciństwo

Małgorzata, jej starsza siostra, wspomina, że ich dom był pełen alkoholu i przemocy. Janina ma poważne problemy psychiczne. Była wielokrotnie zamykana w szpitalach psychiatrycznych, a lekarze sądowi stwierdzili, że stanowi zagrożenie. Ostatecznie trafiła do Ośrodka Zapobiegania Zachowaniom Dyssocjalnym w Gostyninie. To miejsce, gdzie przebywają najgorsi przestępcy seksualni. To tam przetrzymywany był m.in. Mariusz Trynkiewicz. 

- Wszędzie mi mówią: co pani tu robi? W więzieniu tak pytali, bo twierdzili, że jestem chora i powinnam iść do szpitala psychiatrycznego. Tu, że jestem chora, a nie dysfunkcjonalna, w związku z tym powinnam leczyć się w szpitalu. Wszyscy mi tak mówią. Zawsze jestem tam, gdzie nie powinnam - opowiada Janina.

Jest jedyną kobietą w ośrodku. Otacza ja 70 mężczyzn, skazanych za najgorsze przestępstwa seksualne. Małgorzata nie może uwierzyć w to, jak ją tam traktują. Mówi, że jej siostra codziennie się o nią boi.

- Jest młodą kobietą otoczoną sprawcami najgorszych przestępstw seksualnych. To nie powinno tak wyglądać! Ma normalną figurę kobiety, duży biust. Opowiada mi, że ślinią się, jak ją widzą. Wstydzi się i ja się jej nie dziwię. Ona nawet na spacery nie chce wychodzić, bo się boi zaczepek - opowiada Małgorzata.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kobieta jest sama wśród najgorszych przestępców seksualnych. Codziennie boi się o swoje bezpieczeństwo

Janina potwierdza to, co wyznała siostra. Osadzeni zaczepiają ją na każdym kroku, a na jej widok robią straszne rzeczy. Cele są cały czas otwarte, kobieta boi się o swoje bezpieczeństwo każdego dnia.

- Ci mężczyźni mnie źle traktują. Jak jest lato i wychodzimy na spacer, to krzyczą, żebym zdjęła koszulkę, bo jest równouprawnienie. Jak się kąpię, to chcą mi umyć plecy. Jest tu wielu pedofilów. Oni na mój widok się masturbują. To jest niemiłe… - relacjonuje 26-latka.

Dzisiaj grzeje: 1. Piękna gwiazda PRL pochowana PÓŁ ROKU po śmierci. Miała 61 lat, podzieliła los Ireny Dziedzic
2. Odmówił spotkania z Andrzejem Dudą i jeszcze publicznie go upokorzył. Wizytę w Holandii prezydent zapamięta na długo

Dziewczyna chciałaby wrócić do szpitala psychiatrycznego. Leczyć się i przejść terapię. Marzy o zwyczajnym życiu.

- Wierzę, że da się mnie uratować. Potrzebuję wsparcia. Potrzebuję normalnego leczenia, psychologów, kontaktu z ludźmi. Boję się i nie chcę wyjść na wolność. Chciałabym trafić do szpitala psychiatrycznego i nabrać innej perspektywy. Mogę spędzić tam rok, dwa, trzy lata, tyle, ile trzeba. Marzy mi się, że tam nauczą mnie żyć na wolności. Chciałabym zostać wolontariuszką i zajmować się psami. Byłoby fajnie mieć normalne życie. Tak jak inni ludzie mieć psa, ogródek, jeździć z siostrą na zakupy i na lody. O tym marzę - wyznaje na koniec Janina.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zakaz handlu w niedziele będzie ZŁAGODZONY. Skorzystają dwie grupy społeczne
  2. Wypłynęły intymne zdjęcia Michała Szpaka. To zemsta jego przyjaciółki
  3. Gwiazdor Ranczo ujawnił tajemnicę dot. nieżyjącej od 15 lat Darii Trafankowskiej. Ogromne zaskoczenie
  4. Polsat przekazał straszne informacje z polskich miejscowości. Mnóstwo osób nie żyje
  5. Tajemniczy mężczyzna poprosił bawiącego się z synkiem tatę o wodę. Po chwili zaczął się horror

źródło: Onet

Następny artykuł