W Sejmie byliśmy świadkami starcia dwóch posłanek, jednej z Prawa i Sprawiedliwości, a drugiej z .Nowoczesnej. Bohaterkami batalii były Krystyna Pawłowicz oraz Kamila Gasiuk-Pihowicz. Ryszard Petru pisze o „brutalnym ataku” na swoją koleżankę z partii. 

Do starcia pomiędzy posłankami doszło podczas posiedzenia sejmowej Komisji Sprawiedliwości, która głosowała nad włączeniem nowego sędziego do składu Trybunału Konstytucyjnego. Posłanka .Nowoczesnej zapytała prof. Andrzejewskiego co uważa na temat aborcji, co zdenerwowało Krystynę Pawłowicz.

– Ja nie wierzę, że pani kończyła prawo. Proszę zajrzeć do konstytucji, art 57. Nikt nie może być przez organy władzy publicznej zmuszony do wyjawiania swoich poglądów. Pani nie ma prawa tu swoich lewackich frustracji wylewać, pani myszko-agresorko! – powiedziała posłanka PiS.

– Jestem upoważniona do zadawania pytań, bo po to jest ta Komisja. Ja nie kwestionuję wiedzy prawniczej pana profesora, chcę poznać jego poglądy na fundamentalne kwestie związane z porządkiem prawnym. Agresywnie zachowuje się tutaj słoń agresor, a nie myszka agresorka! – zripostowała Gasiuk-Pihowicz.

Skąd się wzięła „myszka agresorka?” Pawłowicz odniosła się do wypowiedzi Pawła Kukiza, który przekonywał, że Kamila Gasiuk-Pihowicz przypomina mu koleżankę z lat szkolnych, która donosiła nauczycielom, gdy uczniowie zrywali się z zajęć szkolnych.

Wypowiedź posłanki Pawłowicz zszokowała Ryszarda Petru, który zapowiedział zgłoszenie sprawy do Komisji Etyki Poselskiej.

– Brutalny atak poseł Pawłowicz na poseł Gasiuk-Pihowicz nie godzi się ze standardem jakiejkolwiek dyskusji. Zgłaszamy do komisji etyki – przekonuje Petru.

ryszard petru kod

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!

...

Zobacz również