CBA w siedzibie KNF! Służby reagują na aferę taśmową

CBA w siedzibie KNF! Służby reagują na aferę taśmową Źródło:

KNF to bez wątpienia najgorętszy temat w ostatnich dniach. Ogólnopolską aferę z uwagą śledzą tysiące ludzi, a cała sprawa staje się coraz bardziej skomplikowana i poważna. Taśmami zainteresowało się już nawet Centralne Biuro Antykorupcyjne.

KNF zostało dziś odwiedzone przez agentów Centralnego Biura Antykorupcyjnego - taką informację podało dziś radio rmf.fm. Służby wkroczyły do Komisji Nadzoru Finansowego w celu zabezpieczenia dokumentacji, która pełni niezbędną funkcję w sprawie.

KNF. Marek Chrzanowski podał się do dymisji, ale w dalszym ciągu miał dostęp do dokumentacji

Marek Chrzanowski to doktor habilitowany nauk ekonomicznych. Mężczyzna pełnił funkcję przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego, aż do momentu kontrowersyjnej publikacji w Gazecie Wyborczej. Mężczyzna oskarżony o przyjęcie korzyści majątkowej, wczoraj postanowił złożyć dymisję z pełnionego stanowiska. Mimo rezygnacji z funkcji przewodniczącego KNF, Marek Chrzanowski miał dostęp do ważnych dokumentów znajdujących się w siedzibie komisji. Jak podaje rmf.fm, były szef w środę rano miał kilka godzin na to, aby manipulować dokumentami. - To, jak działają służby, zakrawa na skandal – powiedzieli śledczy w rozmowie z rmf.fm Agenci CBA wkroczyli do siedziby KNF około 13:00. Marka Chrzanowskiego nie było już wówczas w budynku.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Poza Centralnym Biurem Antykorupcyjnym w sprawie działa też prokuratura

Rzeczniczka rządu poinformowała o tym, że premier Mateusz Morawiecki zobowiązał kilka instytucji do działań na rzecz wyjaśnienia sprawy KNF. – Prezes Rady Ministrów zobowiązał poszczególne instytucje do współpracy w celu szybkiego wyjaśnienia wszystkich aspektów sprawy. Celem służb jest ustalenie działań wszystkich osób, których zachowania miały znamiona złamania prawa lub przekroczenia uprawnień – oznajmiła rzeczniczka rządu. Sprawą zajmuje się prokuratura, a sam Mateusz Morawiecki spotkał się we wtorek ze Zbigniewem Ziobro, który pełni funkcję prokuratora generalnego. Na spotkaniu obecni byli również szefowie służb.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Chylińska marnieje na naszych oczach. Powód jej mizernego stanu odbiera mowę
  2. Horror nastolatki wstrząsnął całą Polską. Tak brutalnego i bestialskiego gwałtu nie widział świat
  3. Próbowali to wyciszyć! Ujawniono wstrząsające kulisy wypadku limuzyny prezesa TVP
  4. Karol nigdy jej tego nie wybaczył. Księżna Diana publicznie go upokorzyła i zdeptała ego
  5. Znaki zodiaku i bohaterowie bajek. Do kogo jesteś najbardziej podobny?
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News