Wstrząsająca kłótnia uczennicy z nauczycielką w szkole po strajku. "Skończ pier*olić", interweniował ojciec

Wstrząsająca kłótnia uczennicy z nauczycielką w szkole po strajku. "Skończ pier*olić", interweniował ojciec Źródło: Pixabay/Wokandapix

Tata tej uczennicy był w szoku, gdy usłyszał opowieść swojej córki o tym, co stało się w szkole. Dziewczyna wdała się w kłótnię z wychowawczynią swojej klasy. Padły mocne słowa, nieprzystające nauczycielowi.

Tata Michalle, Krzysztof Marycki, myśli o przeniesieniu córki do innej szkoły. Trudno się temu dziwić, bowiem po zajściu w Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Roweckiego „Grota” w Czerwińsku może nie być innego wyjścia. Trudno wyobrazić sobie, by osiemnastolatka chciała dalej uczyć się pod okiem nauczycielki, z którą tak poważnie się pokłóciła. W nerwach padły niezwykle ostre słowa. 

Tata Michalle - "Córka boi się chodzić do szkoły"

Krzysztof Marycki przyznaje, że po tej historii jego córka jest w ciężkim stanie psychicznym i boi się chodzić do szkoły.

Cała sprawa ma swoją genezę w strajku nauczycieli, do którego doszło w kwietniu. W czasie protestu w szkole w Czerwińsku nie były prowadzone lekcje. Uczniowie postanowili, że zażądają od placówki zwrotu pieniędzy za niewykorzystane bilety miesięczne - łącznie chodziło o ok. 3 tysiące złotych, a inicjatorką całej akcji była właśnie Michalle Marycka.

Dziewczyna przygotowała pismo, pod którym zebrała podpisy ok. 20 osób. Podanie trafiło do dyrektora szkoły, Marka Olczyka.

- Faktycznie takie pismo trafiło do mnie na biurko. Powiedziałem, że zastanowię się, co z tym zrobić. Oryginał został u mnie, a kopia trafiła do wychowawczyni - relacjonuje w rozmowie z Gazetą Lubuską.

To właśnie reakcja wychowawczyni miała wywołać największe emocje i doprowadzić do konfliktu. 

Dwie wersje wydarzeń

Wychowawczyni twierdzi, że poprosiła uczniów, by przemyśleli jeszcze raz swój postulat, co spowodowało, że większość z nich wycofała się wtedy z pomysłu. Odpuścić nie chciała Michalle, która twierdzi, że nauczycielka posuwała się do szantażu.

- Byłam zastraszana przez nauczycielkę. Gdy nie chciałam wycofać pisma, usłyszałam, że mogę mieć pod górkę z zaliczeniem roku - opowiada dziewczyna. Od słowa do słowa rozmowa zamieniła się w burzliwą kłótnię. To wówczas uczennica miała powiedzieć, że "wszyscy nauczyciele to darmozjady", na co wychowawczyni odparła szokującym: "skończ p...dolić".

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Nauczycielka przyznała głośno, że takie słowa nie powinny paść, lecz została wyprowadzona z równowagi. Przeprasza też za swoje zachowanie, tata Michalle nie uważa jednak, by zamykało to sprawę.

- Czy nauczyciel z 23-letnim stażem może odnosić się w ten sposób do uczennicy? - zastanawia się. Dyrektor szkoły zauważa, że wychowawczyni jest osobą o nienagannej opinii, na którą nigdy nie pojawiały się żadne skargi. Przyznaje oczywiście, że jej zachowanie było naganne.

Strajk w oświacie wywołał wiele emocji u pracowników szkół, jednak nie usprawiedliwia to takiego zachowania. Nauczyciel to zawód wymagający odpowiedzialności, opanowania i cierpliwości. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Co studiowała Beata Szydło? Stawiamy miliony, że nie zgadniecie! Ta informacja zwali was z nóg!
  2. Polak pobił 80-letnią mamę. Powód, dla którego to zrobił, doprowadza do płaczu
  3. Wstrząsająca informacja TVP. Trwa dochodzenie przeciw żonie zabitego Adamowicza
  4. Dumny Andrzej Duda przekazał radosną nowinę dot. córki. Do Pałacu napływają gratulacje z całej Polski
  5. Kwota emerytury abp Głódzia poraża. Oszałamiające pieniądze
  6. W mediach Rydzyka doszło do ataku na produkcję Sekielskiego. Plaga pedofilii w Kościele nazwana wymysłem medialnym

Źródło: Popularne

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News