Główny Inspektor Farmaceutyczny wycofał z obrotu dwa leki. W obu przypadkach stosowanie leku zagraża zdrowiu pacjentów. Warto więc dowiedzieć się, o które leki chodzi.

Z obrotu wycofano lek na nadciśnienie tętnicze Prestozek Combi. Lek sprzedawany był w tabletkach. O jego wycofaniu Główny Inspektor Farmaceutyczny zadecydował w związku niepokojącym wynikiem badań stabilności leku. Lek w badaniu osiągnął wyniki spoza specyfikacji zawartej w informacjach o zawartości substancji czynnej.

Drugim lekiem wycofanym ze sprzedaży jest maść na oparzenia Polibiotic. Lek został wycofany w związku z postępowaniem reklamacyjnym. Wykazano w nim, że w obiegu mogą znajdować się opakowania, z lekiem o parametrach niezgodnych z dokumentacją rejestracyjną.

Wycofano po jednej serii każdego z tych leków. W przypadku leku Prestozek Combi seria leku ma numer 41601127, a data ważności 12.2018. W przypadku leku Polibiotic numer serii to 01AF0517 a data ważności to 05.2020 roku. Oba leki mogą być niebezpieczne dla zdrowia.

Źródło: portal.abczdrowie.pl

...

Zobacz również

Jedzenie tych rzeczy jest NAJGROŹNIEJSZE!

Zobacz również