"Dziś KLER za darmo". Archidiecezja częstochowska zaskoczyła wiernych!

"Dziś KLER za darmo". Archidiecezja częstochowska zaskoczyła wiernych!

Kler niedawno miał swoją wielką premierę. W kinach zgromadziły się tysiące Polaków, a internet zalała lawina komentarzy i opinii widzów zachwyconych grą aktorską bohaterów. Teraz okazuje się, że administratorzy konta społecznościowego Archidiecezji Częstochowskiej postanowili zyskać na rozgłosie filmu. 

Kler dopiero co pojawił się na ekranach polskich kin, a mówi się o nim już od kilku tygodni. Jeszcze przed premierą wypowiadali się o nim głośno zarówno aktorzy, jak i przedstawiciele polskiego Kościoła i politycy, a dziś internet zalała fala komentarzy internautów, który zachwycali się grą aktorską głównych bohaterów, która została okrzyknięta arcydziełem. Na rozgłosie filmu tymczasem postanowiła zyskać Archidiecezja Częstochowska, która zdecydowała się na bardzo śmiały ruch w mediach społecznościowych ogłaszając Kler za darmo.

Kler za darmo w Częstochowie

Premiera filmu Kler w polskich kinach była absolutnym sukcesem. Na wielkim ekranie film zobaczyły tysiące Polaków, którzy byli zachwyceni. Na popularności produkcji postanowiła skorzystać również Archidiecezja Częstochowska, która na swoim koncie na Twitterze wstawiła zachęcający post. - Dziś w Częstochowie można było zobaczyć KLER. Za darmo.#KLER - napisali na swoim profilu. Jak się jednak okazało, wbrew nadziejom milionów internautów, wcale nie chodziło o hit filmowy, który udałoby się obejrzeć za darmo. Autorzy postu na myśli mieli tłumy duchownych, którzy przybyli na Jasną Górę z pielgrzymką. Wszyscy zgromadzeni tam duchowni służą w Archidiecezji Częstochowskiej.

Opinia Polaków o filmie Kler

O filmie mówiło się już kilka tygodni przed jego premierą. Głos zabierali aktorzy w nim grający z legendą polskiego kina, Januszem Gajosem na czele, często komentowali sprawę różni księża i przedstawiciele Kościoła katolickiego. Bano się, że film został stworzony z myślą o podkopaniu opinii Kościoła oraz ma na celu podważenie wiarygodności polskich duchownych.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Mimo różnorodności opinii na temat tematyki filmu okazało się, że fani odkryli piękno produkcji w zupełnie czymś innym. Polacy zachwycili się grą aktorską głównych bohaterów, która ich zdaniem była absolutnie fenomenalna. W internecie pojawiły się dziesiątki komentarzy, a wszystkie wymieniały grę aktorską jako największą zaletę Kleru, często pomijając zupełnie kwestię fabularną. - Obejrzałem Kler. Świetny film. Jedno wielkie oskarżenie instytucji i nas samych, którzy na taki ich stan zezwoliliśmy. Fabuła złożona z epizodów ogólnie znanych. Popisowe role aktorskie, a Janusz Gajos – genialny. Obowiązkowo do obejrzenia - pisze internauta. - Aktorstwo to jedno wielkie chapeau bas, co jeden to lepszy, a Jakubiak to już rozsmarował swoją grą – podsumowuje kolejny widz. kler Fot. Twitter/Archidiecezja Częstochowska ZOBACZ TAKŻE: 
  1. Co tam się wydarzyło?! Szaleństwo w Voice of Poland
  2. Lech Wałęsa obchodził urodziny. Nagle do sali wpadł Tusk
  3. Funkcjonariusz ABW ostrzega: Będzie więcej „Lepperów” przez SOP
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News