Jacek Kurski wytacza ciężką artylerię. Satyryczka Klaudia Jachira wpadła w duże tarapaty. Została postawiona przed sąd za używanie logo TVP.

Klaudia Jachira jest satyryczką komentującą sytuację polityczną w kraju. Niestety niektóre filmiki przysporzyły jej dużych problemów. Na tych publikacjach ma bowiem atrapę mikrofonu z logo TVP. Na odpowiedź ze strony Kurskiego nie trzeba było długo czekać.

Klaudia Jachira: przeszłość w polityce

Swojego czasu Klaudia Jachira startowała do wyborów parlamentarnych z ramienia Nowoczesnej. Do partii jednak nie należała. W sejmie również się nie znalazła właśnie przez swoje publikacje a dokładniej ich żartobliwy charakter.

Zaczęło się od telefonu od jednego z pracowników stacji. Treść była krótka i prosta. Musi usunąć ze swoich produkcji logo stacji i nie może więcej jej używać, ponieważ nie ma do niego prawa. Filmy, o które chodziło zostały usunięte. Zamazała logo stacji, więc sprawa powinna zostać zamknięta. Tak się jednak nie stało.

Jacek Kurski nie żartuje

Pismo, które otrzymała Jachira nic nie było powiedziane o pozwie. Została zaproszona do złożenia zeznań w charakterze świadka. W pierwszym momencie nic nie zapowiadało poważnych problemów Pani Klaudii. Przesłuchanie przebiegało dość nieoczekiwanie.

– Pytano mnie na przykład: „czy to prawda, że w filmiku pt. Stocznia im. Jarosława Kaczyńskiego użyła pani logotypu TVP?” Albo „Czy to prawda, że w filmiku pt. Pała plus użyła pani logotypu TVP?” – mówiła w wywiadzie dla natemat.pl

Wyznaczony już został prokurator, więc mamy pewność, że historia będzie miała swoją kontynuację w sądzie. Można jednak odnieść wrażenie, że użycie logotypu stacji to dosyć błahy powód, żeby stawiać ludzi przed sądem. Tym bardziej że został on zasłonięty. Możliwe, że jej przeszłość w polityce odegrała tutaj dużą rolę. I to właśnie ten aspekt był powodem takiej decyzji prezesa. Sama oskarżona zdaje się zbytnio tym wszystkim nie przejmować. Czas pokaże, jak to wszystko się skończy.

Zobacz także:

  1. Poseł lewicy usłyszał zarzuty. Grozi mu dożywocie
  2. Nowoczesna wylatuje z Sejmu. To koniec zjednoczonej opozycji?
  3. Czubaszek ukrywała to przez całe życie. Jej mąż ujawnia mroczny sekret ikony

Srebrne Usta: Te słowa polityków rozbawią cię do łez!


Nie tylko Komenda: Największe porażki polskich sądów [ZDJĘCIA]