Kinga Rusin wywołała aferę. Oburza ją, jak Polacy przygotowują wieczerzę wigilijną

Kinga Rusin wywołała aferę. Oburza ją, jak Polacy przygotowują wieczerzę wigilijną Źródło: .

Kinga Rusin jest wręcz oburzona tym, w jaki sposób miliony Polaków przygotowuje najważniejszy posiłek wigilijny. Znana prezenterka postanowiła dać upust swoim emocjom i wprost powiedzieć, jak bardzo nie podoba jej się zwyczaj praktykowany w naszym kraju.

Kinga Rusin znana jest z tego, że nie boi się otwarcie krytykować rzeczy, z którymi się nie zgadza. Prezenterka Dzień dobry TVN nie raz wchodziła w polemikę na tematy ekologiczne i te dotyczące ochrony praw zwierząt. Nie inaczej było tym razem, gdy dziennikarka podzieliła się swoim oburzeniem dotyczącym dręczenia zwierząt w wigilię.

Kinga Rusin nie wytrzymała. Powiedziała, co sądzi o tradycji kultywowanej przez miliony Polaków

Co tak bardzo przeszkadza Kindze Rusin? Chodzi o temat powracający jak bumerang w okresie wigilijnym, czyli sprzedaż żywych karpi. Prezenterka zawsze opowiadała się po stronie osób, które mają z tyłu głowy przede wszystkim dobro zwierząt i nie godzą się na to, żeby cierpiały one również przez tradycję.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Kupowanie żywego karpia, trzymanie go bez wody w reklamówce, podduszanie, trzymanie w chlorowanej, niedotlenionej wodzie w wannie, a następnie zabijanie młotkiem tylko przedłuża jego agonię i cierpienie. Te hormony strachu skumulowane w karpim mięsie zjemy późnej na wigilię - przekonuje dziennikarka TVN.

Kinga Rusin jasno zadeklarowała, że na jej stole wigilijnym nie ma miejsca dla ryby, która musiałaby przejść przez tego typu katusze. Co proponuje zamiast tego?

- W moim domu nie je się karpia. Nie wiem, czy wygłodzony czy najedzony jest lepszy. Nie zamierzam tego porównywać. Mogę jeść suchy chleb na wigilię i też mi będzie smakował - stwierdziła.

Dzisiaj grzeje: 1. Aleksandra Kwaśniewska się wygadała! Niechcący zdradziła wstydliwy sekret

2. Ukryta kamera nagrała co tata robi z 4-letnią córką w jej pokoju. Gdy mama zobaczyła nagranie, natychmiast musiała zareagować

Trudno spodziewać się jednak, że ten apel od razu trafi do Polaków, którzy zgodnie porzucą kupowanie żywych ryb i przyrządzanie ich według swoich sposobów. Niemniej, zwracanie uwagi na takie kwestie etyczne nie jest bez znaczenia. Edukacja społeczeństwa w tym zakresie jest bardzo ważna, co może zaowocować za jakiś czas.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Z ostatniej chwili: b. polski premier wygrał z rakiem! Będzie żył
  2. Zbigniew Boniek w żałobie. Prezes PZPN stracił najbliższą osobę, smutne doniesienia
  3. Papież zmarł podczas stosunku z mężatką. Porażające szczegóły nieznanej szerzej historii
  4. Nic na wskazywało na najgorszy obrót spraw. Zmarł nagle w szpitalu, po wyjściu rodziny
  5. Wszedł do łazienki i prawie dostał zawału. W pralce zamknięte było jego dziecko, natychmiast rzucił się na ratunek

źródło: Super Express

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News