Niepokojący wpis Kingi Rusin, Anja Rubik pójdzie siedzieć? "Takiej Polski chcecie?"

Niepokojący wpis Kingi Rusin, Anja Rubik pójdzie siedzieć? "Takiej Polski chcecie?" Źródło: Instagram/@kingarusin

Kinga Rusin wyraża zaniepokojenie obecną sytuacją polityczną w dramatycznym wpisie na Instagramie. Działalność Anji Rubik może sprawić, że modelka wyląduje za kratkami?

Kinga Rusin nigdy nie stroniła od tematów politycznych. Tak jest i tym razem. Ostatni pomysł rządu na to, jak chronić dzieci przed pedofilią, jest uważany za kontrowersyjny nawet przez specjalistów. Nauczyciele zajmujący się edukacją seksualną mogliby trafić za kratki niezależnie od treści informacji udzielanych przez nich uczniom. Napisała o tym Anja Rubik w poście na Instagramie. Komentarz, który zostawiła pod nim Kinga Rusin, nie pozostawia wątpliwości, po której stronie stoi gwiazda.

Kinga Rusin martwi się losem Anji Rubik przez kontrowersyjny pomysł PiS

- Chcecie takiej POLSKI???? Według obywatelskiego projektu zmian w Kodeksie karnym, za edukację seksualną należy karać więzieniem - napisała Anja Rubik w swoim wpisie na Instagramie.

Modelka od bardzo dawna angażuje się w sprawy edukacji seksualnej wśród młodzieży w ramach akcji #sexedpl, która mocno zaznaczyła swoją obecność między innymi podczas festiwalu Pol'And'Rock (dawniej Woodstock).

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Nic więc dziwnego, że pomysł partii Jarosława Kaczyńskiego budzi w niej głęboki niepokój. Według ustawy, nad którą rząd miałby zacząć pracę od razu po wyborach, za prowadzenie zajęć z edukacji seksualnej w szkołach można by było trafić za kratki nawet na trzy lata.

- Pamiętajmy! wiek, w którym można zgodzić się na seks z drugą osobą w Polsce wynosi 15 lat! Czyli rozmowa o bezpiecznym seksie, świadomej zgodzie, antykoncepcji nie będzie możliwa! - napisała Anja Rubik, odnosząc się do faktu, że kara więzienia groziłaby za prowadzenie edukacji seksualnej wśród młodzieży poniżej 18-tego roku życia.

Dzisiaj grzeje: 1. Legendarny aktor oskarżony o MOLESTOWANIE. Straszna prawda wyszła na jaw po latach
2. Straszne doniesienia z polskiej miejscowości. Fragmenty aut porozrzucało na długości 200 metrów

Kinga Rusin bardzo przejęła się losem Anji Rubik w wizji przyszłości, którą roztaczają ostatnie posunięcia PiS.

- Anja, za to co zrobiłaś w normalnych warunkach dostałabyś odznaczenie państwowe. Jeżeli ta ustawa przejdzie, „w uznaniu zasług”, dostaniesz 3 lata więzienia! Dokąd zmierzamy....? - napisała dziennikarka Dzień Dobry TVN, zwracając uwagę na absurd, którym miałby być fakt, że za działalność edukacyjna mogłaby skończyć się dla niej w więzieniu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wyrok sądu wbija w fotel. Pozwał za uwiedzenie żony, wygrał fortunę
  2. Beata Kozidrak wyjawiła smutną tajemnicę. Trudno uwierzyć, że tyle czasu milczała
  3. Zainstalował kamerę i wyszedł. Pies nie wiedział, że się nagrywa. Obejrzał miażdżące serce nagranie, już nigdy nie zostawi zwierzaka samego
  4. Jest nagranie. Mężowi Meghan Markle puściły nerwy przy wszystkich
  5. Pierwszy raz wzięła na ręce szczeniaka. Szybko zaczęła łapać się za brzuch ze śmiechu przez reakcję zwierzaka

źródło: radio zet

Następny artykuł