Ujawniono, co Kinga Duda robiła przed rozpoczęciem pracy w kancelarii. Wielu Polaków jest dogłębnie oburzonych

Ujawniono, co Kinga Duda robiła przed rozpoczęciem pracy w kancelarii. Wielu Polaków jest dogłębnie oburzonych Źródło: Instagram/Andrzej Duda

Kinga Duda niedawno otrzymała pracę w prestiżowej kancelarii adwokackiej, wcześniej jednak pracowała zupełnie gdzie indziej. Po ujawnieniu tych informacji, wielu Polaków jest oburzonych.

Kinga Duda odnosiła wielkie sukcesy jeszcze w trakcie studiów. Absolwentka wydziału prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim ma za sobą choćby praktyki w Parlamencie Europejskim, czy reprezentowanie uczelni na konkursie prawniczym w Wiedniu. Teraz pracuje w prestiżowej kancelarii adwokackiej, ale wcześniej zajmowała się czymś zupełnie innym. Jej poprzednia praca wśród wielu osób budzi oburzenie.

To, gdzie Kinga Duda pracowała wcześniej, oburza wielu Polaków

Okazało się, że córka Andrzeja Dudy pracowała przez miesiąc w Pałacu Prezydenckim, a dokładniej w Biurze Interwencyjnej Pomocy Prawnej. Instytucja zajmuje się udzielaniem porad prawnych osobom, których nie stać na prawnika. Wielu internautów jest tym oburzonych. Twierdzą oni, że otrzymała tam miejsce tylko dlatego, że jest córką prezydenta. Informacje szybko sprostował Marcin Kędryna, dyrektor biura prasowego prezydenckiej Kancelarii.

- Córka prezydenta odbywała w jednym z biur w Kancelarii Prezydenta wolontariat. Nie otrzymywała z tego tytułu żadnego wynagrodzenia, pojawiała się kilka razy w tygodniu na kilka godzin. Wspierała swoimi umiejętnościami i pomysłami działalność biura. Wolontariat trwał miesiąc. To nie był staż ani studenckie praktyki - informował Kędryna.

Kinga Duda pracuje w uznanej kancelarii adwokackiej

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dziennikarze dowiedzieli się o wolontariacie Kingi Dudy dzięki jej profilowi na portalu społecznościowo-biznesowym LinkedIn. To właśnie stamtąd dowiedziano się także, że córka prezydenta trafiła do prestiżowej kancelarii prawnej Maruta Wachta, która w 2018 roku otrzymała nagrodę jako najlepsza firma prawnicza w Polsce.

Dzisiaj grzeje: 1. Danuta Wałęsa nie wytrzymała. Powiedziała całą prawdę o życiu z Lechem. Aż żal tego słuchać
2. Polacy odcięci od pieniędzy. Wielka awaria, dotyczy całego kraju

Jeszcze niedawno Kinga Duda chwaliła się w mediach społecznościowych uzyskanym dyplomem, a teraz jest młodszym prawnikiem w uznanej kancelarii prawnej. Niewątpliwie wolontariat w Pałacu Prezydenckim pomógł zdobyć jej wiele cennego doświadczenia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Los 13. emerytury jest już przesądzony. Nie tego spodziewały się miliony emerytów
  2. Rydzyk będzie musiał przejść na emeryturę? Zbliża się koniec, duchowny jest w potrzasku
  3. 12-latka chciała pokazać nieżyjącej mamie swoje świadectwo szkolne. Na cmentarzu wydarzyły się rzeczy, które kruszą najtwardsze serca
  4. Tadeusz Rydzyk uderza w Polsat i TVN. Wplata Maksymiliana Kolbe
  5. Koniec z pieniędzmi na dzieci. Rodzice ZMUSZENI wykładać po 600 zł na dziecko!

Źródło: Wprost

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News