Kina w galeriach nie otworzą się?
wikipedia/Adam Kliczek, (CC-BY-SA-3.0)
Oktawian Góral - 28 Maja 2020

Kina w galeriach nie otworzą się? Zaskakująca decyzja największych sieci

Kina w galeriach nie otworzą się? Padła zaskakująca decyzja największych sieci kinowych w Polsce. Ujawniamy szczegóły kolejnego etapu odmrażania gospodarki. Tym razem chodzi o kulturę. Kiedy będziemy mogli pójść do teatru czy kina? A także, czy wszystkie placówki zostaną otwarte w tym samym czasie? Zdradzamy odpowiedzi na nurtujące pytania.

Poznaliśmy najnowszą decyzję rządu. Już od 6 czerwca będzie możliwe otwarcie kin. Jak się jednak okazuje, nie wszystkie placówki zdecydują się na ten krok. Powód? Jest naprawdę bardzo prozaiczny. Wygląda na to, że z początkiem odmrożenia dostępu do wielkich ekranów, widzowie będą mieli wybór tylko między najwybitniejszymi filmami.

Joanna Koroniewska urodzinyWyciekło powalające zdjęcie Joanny Koroniewskiej. Efekt jest onieśmielającyCzytaj dalej

Okazuje się, że kina nie otworzą swoich drzwi dla stęsknionych za oglądaniem filmów i smakiem popcornu widzów. Decyzję o ponownym rozpoczęciu działalności od 6 czerwca, czyli wtedy gdy według rządowego rozporządzenie, będzie to możliwe podejmują nieliczni. Kina, które zapowiedziały, że są gotowe świadczy usługi z początkiem czerwca należą do tej grupy, gdzie raczej nie zobaczymy najnowszych hollywoodzkich produkcji.

Kina otwierają się od 6 czerwca. Taką decyzję w kolejnym etapie odmrażania gospodarki podjął rząd w środę. Na konferencji obecni byli ministrowie zdrowia oraz kultury: Łukasz Szumowski oraz Piotr Gliński. Podczas spotkania poinformowano o zasadach, jakie muszą być spełnione, by kina mogły działać.

Kina w nowym reżimie sanitarnym

Podstawą do rozpoczęcia ponownej działalności będzie spełnienie dwóch wymogów. Po pierwsze, tylko połowa miejsc będzie mogła być zajęta. Dzięki temu możliwe będzie zachowanie bezpiecznych odległości między widzami. Po drugie, widzowie będą musieli przebywać w maseczkach zakrywających usta oraz nos. Takie informacje przekazał Piotr Gliński.

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU POD GALERIĄ:

Kobieta śpiączkaZdecydowali się odłączyć kobietę od aparatury podtrzymującej życie. Wtedy 45-latka wyszeptała do męża słowa, których nigdy nie zapomniCzytaj dalej

O swoim otwarciu z początkiem miesiąca informują kina studyjne. Te nastawione na przeżycia artystyczne, a nie zarobek placówki jako pierwsze przyjmą gości. Kina butikowe dotowane są z budżetu Ministerstwa Kultury. Kina studyjne serwują filmy niszowe, awangardowe. Dla nich obostrzenia nie są większym wyzwaniem, ponieważ dotychczas zdarza się, że projekcje odbywały się w sali zapełnionej w 30-40%, dowiadujemy się z RMF 24.

Póki co nie można się spodziewać szybkiego otwarcia multipleksów. "O planowanej dacie otwarcia poszczególnych kin sieci Multikino, poinformujemy w kolejnych komunikatach. Do ponownego otwarcia naszych multipleksów podchodzimy ze spokojem i chcemy być dobrze przygotowani. Czekamy na wytyczne Głównego Inspektoratu Sanitarnego dotyczące funkcjonowania kin po otwarciu. Będziemy się do nich bezwzględnie stosowali, ponieważ bezpieczeństwo naszych widzów i pracowników jest dla nas absolutnym priorytetem" mówi Paweł Świst, prezes zarządu Multikina.

Także sieć Helios nie otworzy swoich placówek 6 czerwca. Jak Mówi Nina Graboś, wszyscy są zaskoczeni nagłą decyzją rządu, która nie była nikim konsultowana. Cytowana przez RMF mówi: " Czas na przygotowanie się do ponownego otwarcia jest bardzo krótki, a nie są znane wymogi związane z zasadami funkcjonowania kin. Nie wiadomo, jaki reżim sanitarny ma obowiązywać w obiektach kinowych i w czasie seansów.

Cinema City także nie planuje otwierać kin z początkiem czerwca. Jak dowiadujemy się, jednym z głównych powodów są motywy finansowe. "irma jest w stałym kontakcie z władzami i analizuje sytuację, aby poznać szczegóły i mieć pewność czy działając w narzuconych restrykcjach jest w stanie działać bez strat finansowych" zdradza dyrektor marketingu Cinema City, Katarzyna Opertowska.

Dzisiaj grzeje:
1. Masz u siebie konwalie? Lekarze biją na alarm, konsekwencje mogą być opłakane
2. Polacy na potęgę wykupują ze sklepów jeden sprzęt. Lepiej się pospieszyć, magazyny już prawie puste

Wygląda na to, że na decyzji rządku najbardziej skorzysta niezależne, artystyczne kino. Czy widzowie, którzy stęsknili się za wielkim ekranem wybiorą się na awangardowy, niszowy film? Póki co wiele wskazuje na to, że wielkie, prywatne multipleksy jeszcze długo będą zamknięte. Jest to szansa dla kin studyjnych. A Wy na jaki film się wybierzecie, gdy już ruszą kina?

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pielgrzymka na Jasną Górę zatrzymana. Interweniowała policja, wiele osób oburzonych
  2. Poważny wypadek polskiego gwiazdora. Luksusowe auto trafi na złom, znamy stan zdrowia piłkarza (FOTO)
  3. Uważaj, możesz narazić się na karę. Obowiązek noszenia maseczek będzie jeszcze obowiązywał w konkretnych sytuacjach
  4. Widzowie nie wybaczą. Skandal podczas występu Martyniuka w telewizji, TVP przerywa milczenie
  5. O zmianach poinformowano w ostatniej chwili, Polacy nie mieli pojęcia. Potwierdzono wiadomość o propozycjach poprawek do Tarczy 4.0
  6. Po ile u was kosztują truskawki? Ceny szybko się zmieniają, mamy dobre wieści

nagranie z ukrytej kamery mama zainstalowałaMama zainstalowała w pokoju córek ukrytą kamerę. Nagranie ujawniło przerażającą prawdę, nie były sameCzytaj dalej

Źródło: RMF24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News