Kim z zawodu jest Robert Lewandowski?
Wikimedia Commons/Rufus 46
Jan Odyniec - 15 Kwietnia 2019

Kim z zawodu jest Robert Lewandowski? Jest dobrze wykształcony

Kim z zawodu jest Robert Lewandowski? Polski piłkarz rozwija się nie tylko sportowo. Ma wykształcenie wyższe i dyplom polskiej uczelni.

Kim z zawodu jest Robert Lewandowski? Jak się okazuje, pomiędzy meczami i treningami gwiazda polskiej piłki nie próżnuje. Nie tylko spełnia rolę polskiego piłkarza numer jeden, ale także zdobywa wykształcenie. Choć jako topowy piłkarz wcale nie musi tego robić, gdyż niemałe zarobki sportowca pozwalają na zapewnienie stabilnej przyszłości. Mimo wszystko stara się on cały czas rozwijać i nie poprzestaje jedynie na rozwoju sportowym, co może kłócić się ze stereotypem niewykształconych piłkarzy.

Kim z zawodu jest Robert Lewandowski?

Napastnik reprezentacji Polski uzyskał w 2017 roku stopień licencjata w Wyższej Szkole Edukacji w Sporcie. Studiował na kierunku Wychowania Fizycznego. Dyplom ma pomóc piłkarzowi w zostaniu w przyszłości szkoleniowcem. Dzięki temu po zakończeniu kariery sportowej być może będziemy mieli szansę zobaczyć Roberta Lewandowskiego na ławce trenerskiej. Co ciekawe, polski piłkarz napisał pracę licencjacką o sobie samym! Ukończenie studiów zajęło mu aż 10 lat i jak sam przyznał, kosztowało to wiele czasu i energii. Na pewno ciężko jest dzielić obowiązki piłkarza Bayernu Monachium, kapitana reprezentacji Polski, ojca i jednocześnie najlepszego polskiego piłkarza.

Wykształcenie kolegów Lewandowskiego

Co ciekawe, Robert Lewandowski jest jednym z ośmiu piłkarzy Bayernu Monachium posiadającym maturę, a dyplom uczelni wyższej może uczynić go jednym z najbardziej wykształconych graczy w zespole. Z kolei w reprezentacji Polski, ma już więcej konkurentów do miana największego erudyty.

Grzegorz Krychowiak również zaprzecza stereotypowi niewykształconego piłkarza. Ukończył studia na kierunku organizacji klubów sportowych i to na zagranicznym uniwersytecie! Absolwent uniwersytetu z Lyonu chwali się również znajomością języków.

Towarzystwa dotrzymać im może także Jakub Błaszczykowski, który posiada dyplom na kierunku turystyka i rekreacja. Uzyskany niedawno, bo w 2016 roku. Nie tylko Robert Lewandowski zdecydował się na zdobycie wykształcenia. Nieco więcej do nadrobienia ma Kamil Glik, który uzyskał świadectwo maturalne w wieku 29 lat. Kamil, podobnie jak Lewandowski, planuje zostać w przyszłości szkoleniowcem. Studia planują także inni reprezentanci — Łukasz Fabiański i Wojciech Szczęsny. Lewandowski na pewno pod względem wykształcenia nie będzie się czuł w reprezentacji osamotniony.

Źródło:VIVA

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News