Salvini z którym spotyka się Kaczyński to... "faszyzujący sojusznik Putina"?

Salvini z którym spotyka się Kaczyński to... "faszyzujący sojusznik Putina"?

Kim jest Matteo Salvini, z którym spotyka się Jarosław Kaczyński? Kontrowersyjny lider włoskiej skrajnej prawicy według wielu nazywany jest politykiem faszyzującym. Tego samego zdania jest między innymi działaczka partii Razem, Marcelina Zawisza. Co ustala PiS wraz z wicepremierem Włoch? Wiele wskazuje na budowę wspólnego frontu w unijnych wyborach. 

Matteo Salvini bez wątpienia jest politykiem, który sprzyja Prawu i Sprawiedliwości. W wyborach w 2015 roku skomentował zwycięstwo partii Jarosława Kaczyńskiego słowami "Dziękuję, Polsko. Wolny wybór Polaków jest zwycięstwem tych, którym marzy się inna Europa, bardziej troszcząca się o pracę, a mniej o interesy banków i wielkich koncernów". Obecnie pełni funkcję wicepremiera i szefa włoskiego MSW.

Kaczyński spotyka się z Salvinim

Jarosław Kaczyński spotyka się z Matteo Salvinim, z którym rozmowę odbył już Joachim Brudziński. Politycy PiS nie ukrywają, że widzą duże pole do współpracy z liderem włoskiej skrajnej prawicy. Twierdzą, że Polskę i Włochy łączą interesy nie tylko polityczne, ale również kulturalne i społeczne.

- Prawo i Sprawiedliwość jako partia, która od początku opowiadała się za obecnością Polski w UE, będzie dokładała wszelkich starań, aby we współpracy z naszymi partnerami Unię Europejską reformować w takim kierunku, aby była bliższa ideom ojcom założycieli - zdradził Joachim Brudziński.

Wiele wskazuje na to, że Polska będzie budować z Włochami wspólny front w nowym rozdaniu po wyborach do Parlamentu Europejskiego. Nie wiadomo jednak czy udało się już zbudować wstępne porozumienie przed majowymi wyborami.

Kim jest Matteo Salvini?

Kim jest Matteo Salvini? Włoski polityk sprawuje obecnie funkcję wicepremiera oraz szefa włoskiego MSW. Jest jednak głównie znany jako... lider włoskiej, skrajnej prawicy oraz sojusznik Putina. Sam zdradził, że "w Rosji czuje się jak w domu". Jego poglądy zapewne imponują polskim narodowcom. Chce bowiem "zrównać z ziemią nielegalne obozowiska Romów" czy "masowo odsyłać tysiące nielegalnych imigrantów i uchodźców".

Włoskie, liberalne media takie jak "La Repubblica" nazywają go nawet "półdyktatorem". Podobnego zdania są środowiska lewicowe w Polsce. Działaczka partii Razem Michalina Zawisza wprost nazywa go liderem faszyzującej prawicy. Jest oburzona faktem, że Jarosław Kaczyński rozmawia o współpracy z człowiekiem, który nie tylko reprezentuje faszyzujące poglądy, ale również jest człowiekiem Władimira Putina.

- Kaczyński spotyka się z liderem skrajnej, faszyzującej, antyeuropejskiej prawicy - wicepremierem Włoch. Z czego znany jest Salvini? Z rasistowskich i ksenofobicznych upodobań i ogromnej sympatii do Putina. Świetnych sojuszników ma prezes, nie ma co - napisała Zawisza.

Salvini, Marcelina Zawisza

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Rząd PiS okłamał Polaków? Ustawa o przemocy domowej nie została wycofana
  2. To już pewne? Żona Tuska nie ma dla Polaków dobrych informacji
  3. Beata Szydło w cieniu kolejnego skandalu! Wyborcy są oburzeni
  4. Ile zarabia Beata Tyszkiewicz? To strasznie smutne, jaką ma emeryturę
  5. Na co chorowała Kora? Artystka zmagała się z przerażającą chorobą
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News