Piotr Strzembosz, kim jest? Polityk ohydnie kpił ze śmierci Kory

Piotr Strzembosz, kim jest? Polityk ohydnie kpił ze śmierci Kory

Piotr Strzembosz to postać, która jest obecnie linczowana przez internautów. Polityk nagrabił sobie obrzydliwymi żartami na temat śmierci Kory i wywołał prawdziwą wściekłość internautów. Fani Kory nie pozwalają mu zapomnieć o tej kompromitacji. 

Kim jest Piotr Strzembosz?

Piotr Strzembosz to lokalny, mazowiecki polityk, mąż i ojciec. Jest radnym Sejmiku Województwa Mazowieckiego o bardzo konserwatywnych poglądach. Należy do Prawicy Rzeczypospolitej, czyli silnie religijnego środowiska, które aktywnie zwalcza wszelkie inicjatywy dążące do liberalizacji prawa aborcyjnego i popiera jeszcze bardziej restrykcyjne przepisy. Prawica Rzeczypospolitej to formacja, która bywa określana jako bardziej radykalna wersja Prawa i Sprawiedliwości. Piotr Strzembosz określa się jako miłośnik kina, teatru i ogrodów botanicznych. Na swoim koncie na Twitterze chwali się, że jest również autorem kilku scenariuszy. Nie byłoby jednak o nim głośno, gdyby nie absolutnie skandaliczne żarty ze śmierci Kory. To właśnie on publikował żenujące dowcipy na temat jej walki z nowotworem.

Kim jest ojciec Piotra Strzembosza?

Ojciec Piotra Strzembosza to profesor Adam Strzembosz, czyli polski prawnik i były wiceminister sprawiedliwości, pierwszy prezes Sądu Najwyższego i przewodniczący Trybunału Stanu. To niesamowicie ważna postać w świecie polskiego prawa. Jego następcą w Sądzie Najwyższym był profesor Lech Gardocki, również wielki autorytet.

Co pisał Piotr Strzembosz o Korze?

Piotr Strzembosz, polityk Prawicy Rzeczypospolitej i radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego, w obrzydliwy sposób żartował z choroby i śmierci Kory. - Dla miłośników poczucia humoru a'la Stuhr jr.: Przychodzi Kora Jackowska do lekarza, a lekarz też na chemioterapii hahaha - dowcipkował Piotr Strzembosz. - Dla miłośników poczucia humoru a'la Stuhr jr.: Pyta Kora Jackowska lekarza, gdzie następna wizyta? Na Powązkach hahaha - dodał. Radny tłumaczył się, że podłe i okrutne żarty były odpowiedzią na dowcipy Macieja Stuhra podczas gali wręczenia Orłów w 2016 roku, podczas których poruszył temat katastrofy smoleńskiej. Strzembosz twierdził, że chciał pokazać jak czują się rodziny ofiar tych, którzy zginęli w Smoleńsku 10 kwietnia 2010 roku. - Mój „żart” z Kory miał uświadomić, co czują rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej po „żartach” Stuhra jr. Nie uświadomił - tłumaczył się Strzembosz. Teoretycznie Piotr Strzembosz w końcu przeprosił Korę, ale niesmak po obrzydliwych żartach pozostał. Choć polityk dowcipkował ze strasznej choroby Kory w 2016 roku, czyli kiedy wokalistka jeszcze żyła, dopiero po jej śmierci zaczął się prawdziwy lincz internautów na radnym. Masowo publikują grafiki z jego wizerunkiem z wulgarnymi opisami. Problem w tym, że internauci łączą radnego z... PiS.

Co łączy Piotr Strzembosza z PiS?

Piotr Strzembosz nie jest członkiem PiS, ale internauci łączą go z partią rządzącą w wulgarnej grafice, która masowo obiega internet po śmierci Kory i jest udostępniana przez setki osób oburzonych poczuciem humoru i "prowokacją" radnego Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Faktycznie współpracował jednak z PiS, a na lokalnym portalu portalsamorzadowy.pl jest opisany jako radny PiS. Piotr Strzembosz należy obecnie do władz Prawicy Rzeczypospolitej i krytykuje PiS za zbyt małe poparcie dla projektów antyaborcyjnych proponowanych przez Ordo Iuris. Piotr Strzembosz Kora Piotr Strzembosz o Korze   Zobacz także:  1. Data pogrzebu Kory to nie przypadek? Niesamowite doniesienia 2. Nie żyje słynny polski aktor. Kino nie będzie już takie samo 3. To dlatego nie przyszedł na pogrzeb?! Kora upokorzyła Terleckiego
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News