Najsłynniejsza polska artystka okazała się biseksualna. Zmarła podczas snu

Najsłynniejsza polska artystka okazała się biseksualna. Zmarła podczas snu

Była najsłynniejszą polską artystą. Cechowała ją niezwykła odwaga w wyrażaniu siebie, biorąc pod uwagę czasy, w jakich żyła. Nie ukrywała, że była biseksualna. Odeszła podczas snu.

Tamara Łempicka była najsłynniejszą polską malarką. Jej obrazami do dziś zachwycają się gwiazdy z całego świata, m.in. Madonna. Tamara Urodziła się w Warszawie 1898 roku, a odeszła poza granicami kraju w roku 1980. Żyła otwarcie i odważnie, dlatego na długo pozostała w pamięci świata. Dziś Google postanowiła uczcić urodziny artystki na całym świecie. Przyszła na świat jako Maria Gurwik-Górska, córka mecenasa Borysa Gurwik-Górskiego, rosyjskiego Żyda i jego żony Malwiny z domu Dekler, pochodzącej z zamożnej i wpływowej polskiej rodziny.

Tamara Łempicka miała burzliwe życie

Tamara Łempicka była bardzo sprytna już w dzieciństwie. Ponieważ kochała wyjeżdżać do Włoch, często symulowała chorobę i szantażem wymuszała coroczne wakacje w tym kraju. To tam zakochała się w sztuce mistrzów renesansu, którą oglądała we Florencji, Rzymie i Wenecji. Wyszła za mąż w 1916 roku za prawnika Tadeusza Łempickiego, który był notabene synem bratanicy Cypriana Kamila Norwida. Para miała córkę Marie-Christinę Łempicką. Podczas rewolucji październikowej mąż Łempickiej został aresztowany przez bolszewików. Aby mu pomóc, artystka musiała spędzić noc ze szwedzkim konsulem - po wszystkim pomógł jej uciec z Rosji, a mąż faktycznie przeżył. Późniejsze życie artystki, kiedy już zaczęła rozkwitać jej kariera, obfitowało w skandale i romanse. Tamara Łempicka nigdy nie ukrywała, że jest biseksualna. Przez jej rozwiązły tryb życia, mąż ostatecznie podjął decyzję o rozwodzie. Kilka lat po tym rozstaniu, artystka zaczęła chorować na depresję. Zmarła w 1980 roku w Cuernavaca, odeszła podczas snu. Zgodnie z jej wolą, jej ciało zostało skremowane, a prochy rozrzucone z helikoptera nad wulkanem Popocatepetl. W Polsce wciąż możemy oglądać jej obrazy m.in. w kolekcji muzeum Villa la Fleur. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.  1. Katolicy w rozpaczy. Franciszek powiedział o swojej abdykacji
  2. Protestujący w Sejmie mają dość! Wzywają do obalenia PiS
  3. Z ostatniej chwili: Historyczny przełom ws. Amber Gold! Wassermann właśnie ujawniła sensacyjną notatkę
  4. Drogówka zatrzymała lekarza. Przerażony zaczął ujawniać fakty ws. Stachowiaka
  5. Media: Wiemy, czy Wojewódzki i Renulka NAPRAWDĘ się rozstali
Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu