Mateusz Kijowski podsumował marsz, który odbył się 7 maja. Organizatorzy oraz warszawski ratusz przekonują, że zgromadził on 240 000 osób. Z kolei policja twierdzi, że łącznie w pochodzie uczestniczyło 45 000 ludzi.

Kijowski uważa, że marsz zorganizowany przez KOD i partie opozycyjne był sukcesem społeczeństwa obywatelskiego, które, jak twierdzi, nie chce dopuścić do wyprowadzenia Polski z Europy.

– 7 maja odbył się wielki Marsz. To ogromny sukces społeczeństwa obywatelskiego. Ludzie nie chcą się zgodzić na łamanie prawa. Nie chcą zaakceptować niszczenia Polski, wyprowadzania jej z Europy. Dziękuję wszystkim, którzy przyszli na marsz „Jesteśmy i będziemy w Europie!”. To był największy marsz od kilkudziesięciu lat w Warszawie.

Lider Komitetu Obrony Demokracji zapowiedział również, że formacja będzie rosnąć i budować struktury. Chce, by zmieniły się relacje między politykami a obywatelami.

– Damy radę. Zmienimy relacje między politykami a obywatelami. Pokażemy, czego oczekujemy. Kontynuujemy tworzenie KOD-u. Budujemy struktury, budujemy relacje, budujemy społeczeństwo obywatelskie. Pracujemy codziennie tam, gdzie mieszkamy, gdzie pracujemy, gdzie żyjemy.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

Zobacz również

...