Kijowski wyemigruje! Stał się wrakiem, musi żebrać i jeść jak bezdomny

Kijowski wyemigruje! Stał się wrakiem, musi żebrać i jeść jak bezdomny

Mateusz Kijowski udzielił właśnie portalowi NaTemat bardzo intymnego wywiadu. Były szef KOD-u opowiada w nim o swoich bardzo poważnych problemach finansowych, braku pracy i perspektyw. Działacz polityczny przyznaje również, że myśli o wyjechaniu z Polski.

Winą za swoją złą sytuację obarcza służby specjalne które, za sprawą jego działalności politycznej miały rzekomo doprowadzić go do bankructwa. - Teraz wiem, że już wtedy zaczęły się przygotowania do tego, co "wybuchło w styczniu". Cała sprawa została przygotowana i sprawnie przeprowadzona. (...) Każde służby od bezpieczeństwa na świecie, kiedy dzieje się coś takiego jak obywatelski zryw w końcu 2015 roku, są w okolicy. Muszą obserwować, wiedzieć co się dzieje, monitorować. Nasze służby, zaraz po wyborach przejęte przez nowe kadry, z całą pewnością tej reguły nie zmieniły - mówi.

ZOBACZ TAKŻE: Wstrząsający post Kijowskiego

Prześladowania klientów

Kijowski narzeka również na to, że na skutek działań PiS nikt nie chce dzisiaj z nim współpracować. Ujawnia, że we wszystkie firmy, z którymi współpracował w 2016 roku, mają kontrolę skarbową, a każdy klient indywidualny jest wzywany do urzędu skarbowego. - Komu są potrzebne takie kłopoty? - pyta retorycznie. Mateusz Kijowski opisuje swoją sytuację finansową jako bardzo złą. Narzeka na brak środków do życia i perspektyw na zmianę tej sytuacji. Nie ma żadnych dochodów, a przeżycie umożliwia mu wsparcie rodziny i przyjaciół. - Od sierpnia 2016 moja firma nie wystawiła żadnej faktury. Od grudnia 2016 jestem bezrobotny. Od początku 2017 moja firma jest zawieszona. Nie mam żadnego źródła dochodów - narzeka. Wywiad z Kijowskim kończy się zapowiedzią byłego szefa KOD-u, że jeśli nie uda mu się do Świąt Bożego Narodzenia znaleźć rozwiązania obecnej sytuacji, to wyjedzie z kraju.

Alimenty

W trakcie wywiadu odniósł się również do kwestii niepłacenia przez niego zasądzonych alimentów na dzieci. Przyznał, że nie płaci całości alimentów, bo go na to nie stać. Tłumaczył, że kilkaset tysięcy Polek i Polaków nie płaci alimentów w ogóle, więc niesprawiedliwa jest łatka, którą mu przylepiono. ZOBACZ TAKŻE: Synowie Kijowskiego stracili cierpliwość Źródło: NaTemat.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News