Lider Komitetu Obrony Demokracji, Mateusz Kijowski, w programie „Piaskiem po oczach” ostro skrytykował Platformę Obywatelską. Według opozycjonisty była partia rządząca straciła umocowanie w rzeczywistości.

W rozmowie w programie „Piaskiem po oczach” w TVN24, Kijowski wypowiedział się na temat wizyty Fransa Timmermansa w Polsce, który przybył na spotkanie z premier Beatą Szydło w sprawie sporu wokół Trybunału Konstytucyjnego.

Jak przekonywał lider KOD-u europejskie władze szukają porozumienia i nie chcą „dokopać” Polsce.

 – Zależy mu na tym, żeby tę sprawę załatwić dobrze, i dla UE, i dla Polski. Nie mieliśmy problemu, żeby się porozumieć co do ocen pewnych zjawisk, wydarzeń, wypowiedzi. Myślę jednak, że Timmermans jest nadal pełen optymizmu, że jednak uda się ten kryzys rozwiązać bez sięgania po formalne, ostre kroki. W Europie się szuka porozumienia – powiedział Kijowski.

Lider opozycji skrytykował również byłą partię rządzącą, Platformę Obywatelską, w kontekście nieprzyłączenia się formacji Schetyny do opozycyjnej koalicji „Wolność, Równość, Demokracja”.

 – Myślę, że to większa strata dla Platformy niż dla koalicji. Wielu posłów od Grzegorza Schetyny mówi: chcielibyśmy wejść i musimy coś zrobić. PO musi się uporządkować wewnętrznie. Mam nadzieję, że nie dojdzie do żadnych rozłamów i będą potrafili to załatwić w środku – stwierdził Kijowski.

Jak dodał lider KOD, Platforma Obywatelska rozczarowywała go od wielu lat, a w tej chwili PO, po utracie władzy, utraciła również jakiekolwiek umocowanie w rzeczywistości.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: piaskiem po oczach w tvn24

...

Zobacz również