Kierowcy będą wściekli, posypią się mandaty. Przy drogach będzie czekało jeszcze więcej radarów

Kierowcy będą wściekli, posypią się mandaty. Przy drogach będzie czekało jeszcze więcej radarów Źródło: wikipedia/Pit1233/

Kierowcy mają poważne powody do zmartwień, a policja już zaciera ręce. Jak podają media, przy drogach stanie jeszcze więcej fotoradarów, więc niewykluczone, że może poskutkować to jeszcze większą ilością mandatów.

Kierowcy nie będą zadowoleni, gdy poznają zamiary rządu. Planowana ilość nowych radarów jest naprawdę pokaźna i pokaźne mogą być również sumy kar za przekroczenie prędkości. Wiadomo już, gdzie i kiedy najprawdopodobniej staną zupełnie nowe urządzenia. 

Kierowcy będą wściekli. Przy drogach będzie jeszcze więcej radarów 

Zgodnie z zapowiedziami, Główny Inspektorat Transportu Drogowego ma zamiar wprowadzić jeszcze więcej fotoradarów i jak podają media, obecnie szykuje się do zakupów aż 358 sztuk, jednak oczywistym jest, że niektóre z nich będą stanowiły jedynie wymianę za te, które dotychczas były w użytku. Jak przekazano, w zupełnie nowych miejscach stanie ponad 100 urządzeń.

Pierwsze z nich pojawią się już w trzecim kwartale przyszłego roku, a swoje miejsca mają znaleźć m.in. na Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, obwodnicy Trójmiasta, a także w tunelu Wisłostrady w Warszawie. Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym otrzymało już blisko 2500 wniosków o zamontowanie kolejnych radarów. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Ponadto, drogowcy domagają się nowych maszyn również w ciągu autostrady A8 na wysokości Wrocławia, gdzie zgodnie z ich doniesieniami, do wypadków drogowych dochodzi bardzo często. Choć nowe radary dla kierowców mogą oznaczać częstsze mandaty, dla policji oznacza to wzmocniony system w dbałości o bezpieczeństwo podróżujących. 

- Kierowcy powinni być z tego powodu wręcz zadowoleni, ponieważ takie rozwiązania przyczynią się do upłynnienia ruchu - mówił Szymon Piechowiak z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. 

Dzisiaj grzeje: 1. Prezent ślubny czekał na otwarcie aż 9 lat! Młoda para prawie zemdlała, gdy w końcu zajrzeli do środka

2. Dziecko przyszło na świat bez nosa, oczu i większości czaszki. Niestety, po porodzie wydarzyła się najgorsza rzecz 

Jak podaje Wojciech Król z Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, rozbudowa systemu obejmuje obecnie wszystkie kategorie dróg. Niewykluczone, że autostrady również zostaną wyposażone w nowe radary, jednak potwierdzenie pojawi się dopiero, gdy zostaną przeprowadzone analizy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Rząd wycofuje się ze swoich obietnic. Trzynastki NIE dla wszystkich 
  2. Zgwałcona 13-latka trafiła do szpitala. Kiedy wróciła do domu, czekał na nią list. Wolałaby go nigdy nie dostać
  3. Wszyscy rozsmakują się w kotletach schabowych z niespodziewanym dodatkiem. Mała rzecz, a tworzy najsmaczniejsze danie 
  4. Ważne ostrzeżenie na Wszystkich Świętych. Wielu Polaków nie będzie zadowolonych
  5. Mama z przyjacielem zmasakrowała 8-miesięczną córeczkę. Leżała w kałuży krwi, kiedy pielęgniarka ją zobaczyła, zemdlała z przerażenia  

Źródło: tvn24bis 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News