Kierowcy mogą być wściekli. Policja wydała na radary miliony, a na teście nawet budynek poruszał się zbyt szybko

Kierowcy mogą być wściekli. Policja wydała na radary miliony, a na teście nawet budynek poruszał się zbyt szybko Źródło: youtube.com/ SUBSKRYBUJ DLA PIENIĘDZY !

Kierowcy mogą być wściekli. Polska policja wydała kilkanaście milionów złotych na nowy system pomiarowy Tru Cam. Rozwiązanie, które miało pomóc funkcjonariuszom w prawidłowym wyłapywaniu piratów drogowych jest co najmniej krzywdzące dla prowadzących pojazdy. W trakcie testów doszło do wielu absurdalnych pomiarów, ale najbardziej zadziwił budynek, który miał poruszać się z prędkością 12 km/h.

Kierowcy od lat mają wielki problem z udowadnianiem, że nie przekroczyli regulaminowej prędkości. Aparatura, którą przy pomiarach prędkości posługują się funkcjonariusze, bywa wadliwa, a mandaty zdaniem wielu wypisywane są zupełnie niesłusznie. W rozwiązaniu tego problemu miał pomóc system Tru Cam, którego zakup pochłonął z budżetu pańska kilkanaście milionów złotych. Okazuje się jednak, że ma on wiele wad, które mogą być odczuwalne dla kierujących pojazdami. Na testach nawet kamerowany budynek przekroczył prędkość 12 kilometrów na godzinę.

Kierowcy będą wściekli. Policja testuje wadliwy Tru Cam

Według doniesień płynących bezpośrednio od policji, system Tru Cam, który został już zakupiony, być może będzie musiał być wymieniony. To, jak pomiary nie odzwierciedlają rzeczywistości, jest zdaniem niektórych wręcz karykaturalne. Według aparatów drzewa i budynki, które z oczywistych względów się nie ruszają, mogą osiągać całkiem imponujące prędkości. Funkcjonariusze policji nie kryją, że cała sytuacja z zakupem tak drogiego sprzętu jest trochę upokarzająca, ale planują naprawić całe zamieszanie. Swoje stanowisko zajął także prezes Głównego Urzędu Miar, który dopuścił urządzenia do ich użytku.

- To był błąd, ale nie mogę odpowiadać za poprzedników, za to, co się działo wcześniej. To był problem na wielu płaszczyznach, ale pracujemy nad tym, aby wprowadzić nowe prawo, które wyeliminuje z rynku kontrowersyjne urządzenia - mówił Radosław Wiśniewski prezes Głównego Urzędu Miar.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Pierwsi kierowcy zgłaszają pretensję

Mimo że system działa od niedawna, to już teraz dużo kierowców mówi o jego wadach. Jeden z kierujących pojazdem został złapany przez policję za przekroczenie prędkości o 20 kilometrów, mimo że jechał prawidłowo.

Dzisiaj grzeje: 1. Żona przyłapana na zdradzie w samochodzie. Mąż wszystko nagrał
2. Joanna Krupa urodziła, do sieci trafiło zdjęcie z porodówki. Złapiecie się za głowy, jak nazwała dziecko

- Ja na pewno jechałem wolniej. Policjanci mierzyli z bardzo dużej odległości, a dodatkowo na łuku drogi i w miejscu, gdzie stała tablica z nazwą miejscowości. Nie ma możliwości, żeby w takich warunkach idealnie trafić w pojazd malutką wiązką lasera - twierdzi zatrzymany kierowca.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zakaz handlu w niedziele będzie ZŁAGODZONY. Skorzystają dwie grupy społeczne
  2. Wypłynęły intymne zdjęcia Michała Szpaka. To zemsta jego przyjaciółki
  3. Donald Tusk dostanie emeryturę jak z bajki. Polacy mogą tylko pomarzyć o takich kwotach
  4. Kobieta wstała z ławki i weszła prosto na tory, pod nadciągające metro. Powód jej zachowania dotyczyć może każdego
  5. Mężczyzna zaatakowany przez węża sam odciął sobie palec. Szybko okazało się, że podjął najgłupszą decyzję w swoim życiu

źródło: Polsat News

Następny artykuł