Kierowca tira odebrał sobie życie po tym jak załamał się, gdy nie mógł znaleźć swojego pojazdu. 31-letni mężczyzna zaparkował na Miejscu Obsługi Podróżnych po czym wyszedł z ciężarówki napić się alkoholu. Kiedy wrócił na parking nie mógł odnaleźć swojego pojazdu. Z rozpaczy popełnił samobójstwo. Jak się później okazało, tir cały czas stał po drugiej stronie jezdni.

Do wydarzenia doszło 28 maja pod Gliwicami. 31-latek w ramach przerwy zaparkował samochód na MOP przy autostradzie A4, po czym poszedł podziemnym tunelem na drugą stronę jezdni do pobliskiego zajazdu.

Gdy później chciał wrócić do tira, nie mógł go odnaleźć. Zdenerwowany poprosił o pomoc pracownika MOP. Ten zadzwonił na policję. 31-latek powiedział, że przewoził towar wart 2 mln złotych i ten musiał zostać skradziony.

„Mężczyzna opisał, gdzie stał skradziony tir. Kierowca wpadł w panikę. Mówił, że przewozi materiały budowlane za ponad 2 mln zł. Funkcjonariusze od razu pojechali na miejsce” – mówi Marek Słomski, rzecznik z Komendy Policji w Gliwicach.

Po skontaktowaniu się z policją kierowca zniknął. Nie trzeba było go jednak długo szukać – pracownicy MOP znaleźli go martwego w toalecie. Mężczyzna powiesił się z rozpaczy po zgubieniu cennego ładunku. Natychmiast poinformowano o tym policjantów.

Ci natomiast w tym samym czasie znaleźli tira na przeciwległej stronie autostrady. W samochodzie znaleziono dokumenty 31-latka i numer telefonu do jego szefa. Po rozmowie telefonicznej z nim okazało się, że ładunek w istocie nie był aż tak cenny, jak mówił kierowca.

„Wiele wskazuje za tym, że doszło do makabrycznej pomyłki. 31-latek wracając musiał pomylić drogi. Wpadł w panikę i targnął się na swoje życie” – komentuje Słomski.

Jak podaje Paweł Sikora, szef gliwickiej prokuratury, spory wpływ na działania kierowcy mógł mieć alkohol. Sekcja zwłok wykazała bowiem, że kierowca był pod jego znacznym wpływem.

„Dysponujemy już wynikami sekcji zwłok. Wiemy, że mężczyzna był pod znacznym wpływem alkoholu” – informuje Sikora.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO

Zobacz również


Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!


źródło: wyborcza.pl
pt