Przyszły rok będzie wyjątkowo ciężki dla kierowców. Zedrą z nich dużo większe pieniądze

Przyszły rok będzie wyjątkowo ciężki dla kierowców. Zedrą z nich dużo większe pieniądze Źródło: Unsplash / Courtney Corlew

Kierowca zapłaci sporo więcej i to już w przyszłym roku. 2020 zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim ogromne podwyżki opłat dla kierujących pojazdami.

Kierowca zapłaci dużo więcej już w 2020 roku. Podwyżka, którą zapowiadają urzędnicy jednego z największych miast w Polsce, ma być bardzo dotkliwa dla portfeli osób posiadających samochody. Wzrost cen ma usprawnić ruch w centrum i rozładować korki. Nie wszyscy jednak mogą pozwolić sobie na jazdę komunikacją miejską.

Kierowca odczuje zmiany w portfelu już w przyszłym roku

Kierujący pojazdami z Poznania są zrozpaczeni. Już teraz opłaty za parkowanie nie należą do małych i bardzo trudno o miejsce postojowe. Niestety w przyszłym roku czeka ich kolejna, wysoka podwyżka. Urzędnicy poinformowali mieszkańców o zmianach, które znacznie uszczuplą budżet kierowców. Na razie nie wiadomo, o ile dokładnie wzrosną opłaty, jednak według zapowiedzi będzie to bardzo dotkliwy wzrost cen. Choć kierowcy są wściekli, władza miejska zapewnia, że zmiany będą wprowadzone, by zadbać o ich komfort.

Kierowca zapłaci więcej, bo zmieniły się przepisy centralne

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu zapowiada również wprowadzenie strefy płatnego parkowania na terenie Łazarza i Wildy, co znacznie ograniczy również ilość darmowych miejsc postojowych, które byłyby zlokalizowane w miarę blisko centrum miasta. Rozszerzenie strefy parkowania i podwyżka opłat za pozostawienie w niej pojazdu jest wynikiem zmian centralnych przepisów, z których ochoczo postanowili skorzystać włodarze miasta.

Dzisiaj grzeje: 1. Z OSTATNIEJ CHWILI: Nie żyje słynny aktor. Tragiczny wypadek, miał 35 lat
2. Media obiegły wiadomości o nagłej śmierci. Nie żyje uwielbiany dziennikarz, miał zaledwie 51 lat

Według urzędników, wzrost opłat wpłynie korzystnie na infrastrukturę miejską. Pozwoli zachować płynny przepływ samochodów przez centrum miasta i ułatwi znalezienie wolnego miejsca parkingowego. Kierowcy są jednak zupełnie innego zdania. Jedynym rozwiązaniem dla nich będzie zmiana sposobu podróżowania. Jeśli przesiądą się ze swoich 4 kółek do transportu miejskiego, zaoszczędzą dużo pieniędzy, nie wszyscy jednak oczywiście mogą w każdej sytuacji pozwolić sobie na taką zmianę.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dagmara z "Królowych Życia" zostanie gwiazdą "Rancza"? Jednym zdjęciem zelektryzowała fanów
  2. Syn Katarzyny Dowbor jest zaniepokojony. Chodzi o jego małe córki
  3. Największy gwiazdor "Tańca z gwiazdami" zostanie tatą! Radosną nowinę przekazał wzruszającym zdjęciem
  4. Minął już rok od śmierci Ireny Dziedzic. Dlaczego o jej odejściu dowiedzieliśmy się po czasie?
  5. Emerytura jeszcze WCZEŚNIEJ! Przejdziesz na nią przed 60. urodzinami

źródło: Fakt 24

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News