Ile osób może jechać naraz w prywatnym samochodzie? Odpowiedź nie jest oczywista

Ile osób może jechać naraz w prywatnym samochodzie? Odpowiedź nie jest oczywista Źródło: pxhere.com CC0 Public Domain

Każdy kierowca na pewno zastanawia się, ile osób może przewozić w swoim prywatnym samochodzie bez narażania się na mandat. Wszystko przez nowe obostrzenia, które wprowadził polski rząd.

Kierowca powinien wiedzieć, czy za przewożenie w samochodzie więcej niż jednego pasażera, grozi mu srogi mandat. Wątpliwości rozwiał na konferencji sam Mariusz Kamiński, szef MSWiA.

Kierowca może być pewien policyjnej kontroli

W związku z wprowadzeniem stanu epidemii w Polsce, wszyscy obywatele mocno odczuli na sobie zarządzone, nowe przepisy. Na ostatnich konferencjach Mateusz Morawiecki, Łukasz Szumowski oraz Mariusz Kamiński informowali m.in. o wydłużonym zamknięciu granic lub też o zakazie zgromadzeń. Spotykanie się poza domem w więcej niż 2 osoby grozi karą - chyba, że osoby te są połączone więzami rodzinnymi.

- Rozporządzenie wydane przez Ministra Zdrowia nie reguluje dopuszczalnej maksymalnej liczby osób podróżujących samochodami prywatnymi, ale policja będzie to monitorowała - wytłumaczył szef MSWiA, Mariusz Kamiński. Czy mimo policyjnych kontroli coś grozi kierowcom?

Przepisy będą korygowane w zależności od potrzeb - na tę chwilę kierowcy mogą spać spokojnie

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Szef MSWiA zapowiedział, że większym kontrolom zostaną poddane środki komunikacji miejskiej, ponieważ tam niezwykle łatwo o zakażenia. Wiele osób mimo zakazu wychodzenia z domu nadal z nich korzysta - potrzebują dojechać do pracy, domu, sklepu czy też do lekarza.

- Przemieszczanie się prywatnymi samochodami osobowymi nie jest zabronione. Rozporządzenie Ministra Zdrowia nakłada na nas obowiązek egzekwowania liczby pasażerów w publicznych środkach transportu zbiorowego. (...) aczkolwiek będziemy monitorowali tę sprawę (liczby osób w samochodach osobowych) i przekazywali ewentualne rekomendacje Ministrowi Zdrowia - doprecyzował Mariusz Kamiński.

Dzisiaj grzeje: 1. Błąd w informacjach Ministerstwa Zdrowia. Właśnie podano faktyczną liczbę zgonów spowodowanych koronawirusem w Polsce
2. Nie żyje zwycięzca „Top Chefa”. Zmarł na koronawirusa, miał 59 lat

Epidemia koronawirusa w Polsce wciąż się rozwija - nadal przybywa zachorowań, pojawiają się kolejne zgony. Statystyki na razie nie wyglądają tak agresywnie jak we Włoszech czy w Hiszpanii, jednak wszystko może się zmienić, wirus dynamicznie wpływa na sytuację naszego kraju. W związku z tym Mariusz Kamiński skwitował, że w zależności od potrzeb i rozwoju wydarzeń przepisy mogą być korygowane i zaostrzane.

Najlepsze newsy dnia:

  1. WHO podało nowy objaw COVID-19. Warto przyjrzeć się swoim oczom
  2. Polka zmarła na koronawirusa we Włoszech. Kibice ruszają na pomoc jej synowi
  3. Lekarze apelują, aby podczas epidemii nie jeść konkretnych produktów. Drastycznie obniżają odporność
  4. Naukowcy odkryli nowy sposób rozpowszechniania koronawirusa. Nie tylko kaszel i kichanie
  5. Papież Franciszek przebywał blisko zakażonej osoby. Właśnie podano wyniki jego testu na koronawirusa
  6. Nie wylewaj nigdy wody po kiszonych ogórkach. Jest 13 powodów, szósty najlepszy?

Źródło: Interia

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News