Dane satelitarne pokazują, co dzieje się w polskich miastach. Aż ciężko uwierzyć

Dane satelitarne pokazują, co dzieje się w polskich miastach. Aż ciężko uwierzyć Źródło: Google Maps

Każdy kierowca na pewno zauważył, że aby wjechać na sklepowy parking, nierzadko czeka go postój w korku. Wiele osób uważa, że "inni zwariowali". Dane satelitarne na temat tego, co dzieje się w polskich miastach, mogą być dla niektórych szokujące.

Kierowca powinien zaznajomić się z danymi satelitarnymi. Nawet osoby bez prawa jazdy będą pod wrażeniem. Statystyki są więcej niż zaskakujące.

Każdy kierowca powinien to wiedzieć

Osoby, które często poruszają się samochodem po mieście oraz te, które muszą dojeżdżać do pracy nawet kilkadziesiąt kilometrów, zwróciły uwagę na coś niecodziennego.

Okazało się, że po ogłoszeniu pandemii koronawirusa, a także po zarządzeniu polskiego rządu - czyli zamknięciu klubów, restauracji, siłowni, szkół i uczelni wyższych - ruch na drodze zdecydowanie zmalał. Wiele osób otrzymało możliwość wykonywania pracy zdalnej, w domu. Kierowcy czują się na drogach tak, jakby przejeżdżali momentami przez wyludnioną wieś. Z jednej strony to bardzo ważna wiadomość w obliczu pandemii - smog, który powstawał m.in. ze spalin samochodowych, znacznie się zmniejszył. Dobrze wiemy, że w obliczu koronawirusa priorytetem jest zadbanie nie tylko o higienę, ale i o swoje górne drogi oddechowe.

Kierowcy zgodnie twierdzą, że zyskali ogromną ilość czasu

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jeszcze tydzień temu Warszawa była całkowicie zakorkowana. AutoMapa pokazywała 4 stopień korków z 12 możliwych. 14 marca sytuacja wyglądała kompletnie inaczej - ruch na drodze został oceniony na 1, najniższy stopień. Kierowcy, którzy prawie codziennie dojeżdżali z Otwocka do stolicy, musieli spędzić w aucie ok. 55 minut. Z kolei tydzień później, po wprowadzeniu obostrzeń ich czas spędzony na tej trasie wyniósł już tylko 35 minut. Na drodze było zdecydowanie luźniej - nawet kierowcy z Marek, Łomianek i Pruszkowa skrócili swój czas dojazdu. Do stolicy dostali się szybciej o średnio 12 minut. Poranny ruch w samym centrum Warszawy zmniejszył się o 22%.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje kolejna osoba zakażona koronawirusem w naszym kraju

2. Wiadomo, ile osób w Polsce naprawdę może mieć koronawirusa. Ekspert podał liczby

W Krakowie i Gdańsku jest podobnie. Przedmieścia nie kojarzą się już z ogromnymi korkami, tylko swobodnym przejazdem - chyba, że trzeba nieco poczekać na światłach. Wrocław radził sobie nieco gorzej, ale kierowcy również nie narzekali. Ruch widocznie zaczął zmniejszać się dzień po ogłoszeniu decyzji o zamknięciu szkół.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kobieta wyleczona z koronawirusa zdradza, co zrobiła, żeby wyzdrowieć. Nie była nawet hospitalizowana
  2. Z ostatniej chwili: piłkarz reprezentacji Polski chory na koronawirusa
  3. Bardzo ważny apel polskich aptek. Dotyczy nas wszystkich
  4. Mateusz Morawiecki zabrał głos. Zapadła kluczowa decyzja dla wielu Polaków
  5. Blamaż urzędników, są zdjęcia. Pokazano, jak naprawdę "walczą" z wirusem
  6. Oficjalna wiadomość. Ważne zmiany dotyczące zakupów w Polsce

Źródło: Money

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News