Kierowca karetki został skazany za potrącenie 9-letniej dziewczynki
Wodnik Pixabay.com
Agata Jaroszewska - 1 Lipca 2020

Kierowca karetki potrącił 9-latkę, nie miała żadnych szans. Tragedia wstrząsnęła Polakami, sąd właśnie wydał wyrok

Kierowca w momencie potrącenia prowadził karetkę i znacznie przekroczył prędkość dopuszczalną w tamtym terenie. Kiedy dziewczynka weszła na pasy została potrącona przez rozpędzony pojazd i w wyniku tego zmarła. Do mediów przekazano informacje o tym, że odpowiedzialny za tę tragedię mężczyzna usłyszał właśnie wyrok.

Kierowca prowadzący karetkę bezpodstawnie używał sygnału dźwiękowego i znacznie przekroczył prędkość. Dodatkowo zbliżając się do pasów nie zachował należytej ostrożności. Nawet w momencie kierowania pojazdem uprzywilejowanym konieczne jest upewnienie się czy przy wjeździe na skrzyżowanie, lub jak w tym przypadku w trakcie przejazdu przez pasy, nie stwarzane jest dodatkowe niebezpieczeństwo. Niestety w tym przypadku tego zabrakło.

wesele pan młody zmarłPan młody umarł 2 dni po ślubie. Wstrząsający powód, teraz goście są przerażeniCzytaj dalej

Kierujący karetką kierowca usłyszał wyrok

Kierowca potrącił 9-letnią dziewczynkę przechodzącą przez pasy w kwietniu 2019 roku, a teraz usłyszał wyrok za swój czyn. Dziewczynka uderzona z wielka siła przez rozpędzony pojazd nie miała żadnych szans. Wiadomości na temat decyzji podjętych przed sąd przekazała sekcja prasowa Sądu Okręgowego w Warszawie i jako pierwsze informowało o tym Radio Zet.

- Przed Sądem Rejonowym w Pruszkowie zapadł wyrok ws. kierowcy karetki, który jadąc z niedozwoloną prędkością, śmiertelnie potrącił na pasach 9-letnią dziewczynkę. Mężczyzna został skazany na 5,5 roku więzienia - przekazał Polsat News. 60-letni kierowca po ponad roku poznał decyzję sądu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

ślub zdrada zemstaDowiedziała się o zdradzie tuż przed ślubem. Wymyśliła upokarzającą zemstę, mężczyzna zapamięta ją do końca życiaCzytaj dalej

Pozbawienie wolności nie jest jedyną częścią wyroku

60-latek prócz ponad pięcioletniego pozbawienia wolności otrzymał sądowny zakaz prowadzenia pojazdów oraz nałożył na niego obowiązek zapłaty 30 tys. złotych nawiązki dla rodziny zmarłej w wyniku potrącenia dziewczynki. Okres kiedy kierowca przebywał w areszcie został zaliczony na poczet jego kary, chodzi o 3 miesiące. Wypadek, do którego doszło w Pruszkowie to ogromna tragedia, która pokazała, że nawet prowadzący pojazdy uprzywilejowane nie są zwolnieni z zachowania szczególnej ostrożności na drodze. Bulwersujący jest fakt, iż kierowca bezpodstawnie korzystał z sygnałów dźwiękowych oraz świetlnych.

Dzisiaj grzeje: 1. Prezydent już potwierdził, Polacy przecierają oczy ze zdumienia. Chodzi o pieniądze

2. Objawy obecności pasożytów w przewodzie pokarmowym. Warto je znać

Śmierć poniosła niewinna dziewczynka

- 9-letnia Ewa wracała wtedy ze szkoły. Gdy dziewczynka dotarła do przejścia dla pieszych przy ulicy Robotniczej, zatrzymał się tam jej sąsiad Robert J., który dał jej sygnał, że może przejść na drugą stronę jezdni. Wtedy Ewa weszła na ulicę, gdy wychyliła się zza samochodu, uderzyła w nią rozpędzona karetka pogotowia - przypomniało przy okazji ogłoszenia wyroku dla kierowcy Radio Zet.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ewa i Marcin kupili w Lidlu urządzenie do kawy za 499 zł. Rozpakowali i zatkało ich, kolosalna pomyłka
  2. Anna Lewandowska przekazała wspaniałą wiadomość. Żona "Lewego" nie posiada się z radości (FOTO)
  3. Niemal każdy wierzy, że kawa pobudza i dodaje energii. Dietetyczka mówi, czy tak jest naprawdę, nie ma żadnych wątpliwości
  4. Pilny apel Sanepidu, poszukiwani są pasażerowie pociągu InterCity. Jeden z nich ma koronawirusa
  5. Fani drżą z obaw o Bożenę Dykiel. Chodzi o jej zdrowie, operacja na otwartym sercu nie była jedyny problemem
  6. Wielka radość w życiu Agaty Dudy. Polskę właśnie obiegła radosna nowina z życia pierwszej damy

metamorfoza stylista kobieta małżeństwoStylista stracił mowę, gdy ją zobaczył. Po kilku godzinach pracy klientka miała oczy pełne łezCzytaj dalej

Źródło: Polsat News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News