Kierowca powinien wziąć pod uwagę aktualną sytuację.
Pixabay andreas160578
Jakub Kossakowski - 1 Maja 2020

Sytuacja, jakie nie było w Polsce od 15 lat. Od dzisiaj obowiązuje większość Polaków

Nikt nie podejrzewał takiego obrotu spraw. Każdy kierowca powinien mieć tego świadomość. Coś takiego nie miało miejsca w naszym kraju od 15 lat, w związku z tym wiele osób może być tym zaskoczonych. Zmiana ta w znacznym stopniu wpłynie na podróżujących.

Nie da się ukryć, że każdy kierowca z niecierpliwością oczekiwał aż ceny paliw ulegną obniżeniu. Już teraz z pewnością wielu z nich ucieszy się na te wiadomości. Taka sytuacja nie zdarzyła się od wielu lat i na pewno w znaczący sposób odbije się na portfelach Polaków.

Wiadomości o jej śmierci są niezwykle przygnębiające.Niebywale smutna wiadomość, śmierć przyszła niespodziewanie. Nie żyje Julia RomelczykCzytaj dalej

Już teraz podróżowanie może być o wiele tańsze

Ostatnie wydarzenia przyczyniły się do wielu zmian, na które powinien być przygotowany kierowca. Wcześniej informowaliśmy o pewnym detalu, o którym zapominają osoby prowadzące pojazdy, teraz poważna zmiana dotyczy ceny paliw. Czego może się spodziewać kierowca?

Zgodnie z doniesieniami portalu Gazeta.pl, ceny paliw w znaczący sposób uległy obniżeniu. Okazuje się, że kierowca, który zdecyduje się na wyprawę w trakcie majówki, zapłaci za tankowanie najmniej od 2005 roku. Eksperci zapowiadają jednak, że nie jest to koniec zmian.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Domowe triki nie raz okazywały się niezwykle przydatneWłożyła ryż między ręczniki i poszła spać. Zobaczyła efekt i już wiedziała, że zawsze będzie tak robićCzytaj dalej

Czy ceny paliw stanieją jeszcze bardziej?

Portal Gazeta.pl przytoczyła analizy BM Reflex, z których wynika, że w porównaniu z majem zeszłego roku cena benzyny 95 spadła o 1,28 zł za litr. Natomiast koszt oleju napędowego o 1,13 zł. Kierowca korzystający z LPG mogą liczyć się ze spadkiem jego ceny o 0,50 zł. Okazuje się jednak, że najprawdopodobniej nie jest to koniec obniżki cen paliw.

- Początek nowego miesiąca przyniesie prawdopodobnie dalsze obniżki cen paliw na stacjach, a w najgorszym przypadku powolne stabilizowanie się cen. Ze względu na zwyżkę cen ropy i prognozowany wzrost cen hurtowych, skala spadków cen na stacjach może być niższa niż w tym tygodniu - można przeczytać w komunikacie BM Reflex, przytaczanym przez portal Gazeta.pl.

Dzisiaj grzeje:

1. Akcja ratunkowa zakończyła się wielką tragedią. Dziecko nie żyje, ciężko powstrzymać łzy

2. Małgorzata Rozenek-Majdan retuszuje zdjęcia? Niepokojące szczegóły na najnowszych zdjęcach

Obniżka ceny paliw to rzecz, która dotyczy nie tylko każdego kierowcy, okazuje się, że wpływa ona również spowolnienie inflacji. Jak donosi portal Gazeta.pl, wstępne dane udostępnione przez GUS zakładają, że w kwietniu ceny wzrosły o 3,4 % w porównaniu do roku poprzedniego. Warto nadmienić, że w marcu inflacja utrzymywała się poziomie 4,6 %, w lutym 4,7 %, natomiast w styczniu 4,3 %.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Otwarcie przedszkoli i żłobków. Znamy wytyczne GIS, nic już nie będzie jak dawniej
  2. Dawid Kubacki pokazał nowego członka rodziny. Urocze maleństwo, jest cudowny (FOTO)
  3. Brał udział w poszukiwaniach Kacperka. Zdradził całą prawdę, trudno powstrzymać łzy
  4. Termin minął dzisiaj o 12:00. Miliony Polaków od poniedziałku odczują potężną zmianę
  5. Niebywale smutna wiadomość, śmierć przyszła niespodziewanie. Nie żyje Julia Romelczyk
  6. Maciej Nowak przekazał tragiczną wiadomość. Nie żyje wyjątkowy Polak, twórca Paprykarza Szczecińskiego

blok czekoladowyLepsze niż blok czekoladowy i galaretkowiec razem wzięte. Prosty przepis na hitowe ciasto PRL-u, podbija każde podniebienieCzytaj dalej

Źródło: GazetaPL

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News