Kiedy premiera X-Men: Mroczna Phoenix? Kolejny hit od Marvela genialnie się zapowiada

Kiedy premiera X-Men: Mroczna Phoenix? Kolejny hit od Marvela genialnie się zapowiada Źródło: You Tube/ ImperialCinePix

X-Men: Mroczna Phoenix - już niedługo w kinach! Mogłoby się wydawać, że premiery kolejnej części adaptacji komiksów Marvela fani już się nie doczekają. Nic bardziej mylnego! Już niedługo w kichach będziemy mogli rozkoszować się kolejną częścią historii mutantów.

X-Men: Mroczna Phoenix jest częścią serii filmowych adaptacji komiksów o superbohaterach wydawnictwa Marvel Comics. Produkcje te cieszą się zawsze dużą popularnością, a na premiery kolejnych części zawsze czekają rzesze kinomanów na całym świecie. Tak jest i tym razem. Mimo, iż do premiery Mrocznej Phoenix musimy jeszcze poczekać, fani Marvela już żyją tym wydarzeniem

X-Men: Mroczna Phoenix - zarys fabuły

Kolejna adaptacja komiksu z serii X-Men już niedługo w kinach. Za jej scenariusz oraz reżyserię odpowiedzialny jest Simon Kinberg. To już trzynasty film opowiadający historie mutantów próbujących osiągnąć akceptację przez społeczeństwo. W świecie Marvela istnieją dwie grupy mutantów pozostające w konflikcie. Jedną z nich jest grupa profesora Charlesa Xaviera "X-men", a drugą "Braterstwo Mutantów".

Jedna z pierwszych członkiń grupy X-Men posiada podobną moc co założyciel grupy i mentor jej członków - Charles. Jean Grey w pełni nie pojęła głębi i siły swojego umysłu, którą może dokonywać niezwykłych rzeczy. Jej moc jest potężniejsza od każdego mutanta na naszej planecie. Po wydarzeniach związanych misją powstrzymania kosmicznej katastrofy, kiedy prawie zginęła, Jean powraca ukazując ogrom swojej nieprawdopodobnej mocy. W pewnym momencie jej moc wymyka się spod kontroli i Jean zamienia się w swoje alter ego - Mrocznego Phoenixa. Gdy X-Men muszą stawić czoło kosmicznej inwazji, która może zniszczyć świat, zmagają się również z zagrożeniem ze strony członka ich grupy, który jest w stanie przejmować kontrolę nad innymi mutantami.

X-Men: Mroczna Phoenix - premiera

Mroczna Phoenix wiele już przeszła, żeby mogło dojść do premiery. Zdjęcia do filmu zaczęły się już w czerwcu 2017r. w Montrealu. Odpowiadał za nie Mauro Fiore. Zakończyły się tego samego roku w październiku.

Początkowa data premiery była zaplanowana na listopad 2018 roku. Następnie została przeniesiona na luty tego roku. Gdy prawa do produkcji zostało przejęte przez Disneya, fani obawiali się, że premiera w ogóle się nie odbędzie. 

Całe szczęście premiera Dark Phoenix będzie miała jednak miejsce i zapowiedziana jest na 7 czerwca tego roku. Jako oficjalną przyczynę kilkakrotnego przekładania premiery, twórcy przedstawiają liczne dokrętki oraz zmiany postprodukcyjne. Ostatni film serii Marvela mogliśmy oglądać w kinach w 2016 roku. Nic dziwnego, że fani już nie mogą doczekać się adaptacji kolejnych przygód mutantów. 

X-Men: Mroczna Phoenix 2019 - obsada

W roli tytułowej Jean Grey wystąpiła Sophie Turner. Fani "Gry o Tron" zapewne kojarzą ją z roli Sansy Stark. Sama określiła produkcję jako mroczny dramat mający zrewolucjonizować superbohaterskie kino.

Oprócz Sansy na ekranie pojawią się też: James McAvoy, Michael Fassbender, Jennifer Lawrence, Nicholas Hoult, Tye Sheridan, Sophie Turner, Olivia Munn, Alexandra Shipp, Kodi Smit-McPhee, Evan Peters i Jessica Chastain.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. The Society - Netflix, premiera, 1 sezon
  2. John Wick 3 - kiedy premiera w Polsce? Trailer filmu
  3. Gra o Tron S08E06 - premiera wyczekiwana przez fanów
  4. Gra o Tron - finałowy sezon. To koniec przygody z serialem
  5. Lucyfer - premiera. Kiedy rusza sezon 4. serialu?
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News