Hiszpańska policja aresztowała polskich kibiców, którzy przybyli do Madrytu na mecz pomiędzy Realem Madryt, a Legią Warszawa. Mężczyźni najpierw zaczęli demolować jeden z barów w stolicy Hiszpanii, pobili dwie kelnerki a potem próbowali okraść lokal. 

W fazie grupowej Ligii Mistrzów Legia Warszawa musi się zmierzyć między innymi z jednym z faworytów rozgrywek – Realem Madryt.

Na mecz, który odbędzie się dzisiaj wieczorem w stolicy Hiszpanii wyruszyło wielu kibiców z Polski. Niestety nie wszyscy potrafią się odpowiednio zachować.

Hiszpańska policja aresztowała już trzech polskich kibiców, którzy najpierw zaczęli demolować jeden z madryckich barów, potem zaatakowali dwie kelnerki próbujące bronić niszczonego sprzętu (jedna z nich została uderzona „z główki”), a na koniec próbowali ukraść kasę fiskalną i telefony znajdujące się za barem.

Przybyła na miejsce policja natychmiast aresztowała agresywnych kibiców. Aktualnie mężczyźni przebywają w hiszpańskim areszcie.

Przed meczem Real Madryt – Legia Warszawa, hiszpańskie media wpadły w panikę spowodowaną opinią jaką w Europie mają polscy pseudokibice. Na dzisiejszy mecz – jak szacuje polska i hiszpańska policja – wyruszyło z Warszawy ok. 300 kibiców, którzy uznani są za potencjalne zagrożenie. Porządku i bezpieczeństwa podczas piłkarskiego starcia będzie pilnowało ponad 2000 ochroniarzy i policjantów z psami. Polscy kibice będą również odgrodzeni od hiszpańskich.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :


bh, źródło: realmadryt.pl

...

Zobacz również