Mamed Khalidov obronił mistrzowski pas dzięki kontrowersyjnej decyzji sędziów, która wściekła wielu kibiców. Tym samym zawodnik MMA znalazł się w ogniu krytyki. Wśród licznych nieprzychylnych komentarzy górowały te odnoszące się do jego wiary oraz wsparcia dla uchodźców. Khalidov w ostrych słowach powiedział, że zawiódł się na kibicach. 

Khalidow został wygwizdany po walce przez kibiców zdenerwowanych werdyktem składu sędziowskiego. Po zakończeniu gali w sieci pojawiły się tysiące komentarzy atakujących zawodnika MMA.

Pochodzący z Czeczenii mistrz jest muzułmaninem i wyraził wsparcie dla imigrantów, co nie podoba się wielu kibicom. Postanowili przypomnieć o tych kwestiach w związku z kontrowersyjnym wyrokiem sędziów podczas gali KSW. Ponadto, wielu kibiców zdenerwował fakt, że przyjaciel Khalidova i zarazem jego sportowy rywal,Aziz Karaoglu, wyszedł do ringu w akompaniamencie hymnu Al Kaidy.

– To pokazuje jak szybko można się zmienić. Przez 10 lat toczyłem boje na KSW, nie przegrałem żadnej walki, miałem wsparcie, dziś kibice pokazali coś innego. Szczerze powiem, zabolało mnie to. Wygrałem dwie rundy, wygrałem walkę, a oni na mnie gwiżdżą. 10 lat wygrywania, a tu taki kop w dupę na koniec – powiedział Khalidov komentując reakcję widowni.

10 lat wygrywam, a zobaczcie, jakie podziękowania dostałem na koniec. To boli – dodał.

Khalidow zapowiedział, że robi sobie przerwę od MMA, ponieważ na słabą formę wpływ miały również jego problemy prywatne.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

źródło: mma.pl

Zobacz również