Kebab
Fot. Wikimedia Commons
Wiadomości Pikio - 4 Grudnia 2018

Tłumy wyjdą na ulice! PiS zabierze Polakom KEBABY, będą kosztować fortunę

Kebab to ulubione danie wielu Polaków. Pożywna tortilla z warzywami i mięsem ma w sobie wszystko - tłuszcze, węglowodany i białko. Jest to wręcz idealny posiłek dla spragnionych jedzenia po udanej imprezie. Niestety, obecna władza chce nam odebrać prawo do taniego kebaba. Przez partię Jarosława Kaczyńskiego ceny pójdą ostro w górę.

Kebab to świetne rozwiązanie, gdy w lodówce pustki. Jego cena waha się od 10 złotych w podstawowej wersji, aż do 20 w wydaniu deluxe. Bardzo często jest to jedna z ulubionych potraw studentów, którzy są zajęci czymś innym, niż gotowaniem. Okazuje się jednak, że już niedługo ta sielanka może zostać przerwana.

PiS szaleje, kebab podrożeje

Okazuje się, że inflacja jest bardziej bezwzględna, niż mogłoby się to niektórym wydawać. Podwyżki cen nie dotkną już tylko podstawowych produktów takich jak chleb, ser czy też papier toaletowy, ale i innych artykułów spożywczych. Kebaby znalazły się w grupie ryzyka wysokich cen. Rząd PiS wraz z ministerstwem finansów chce zabrać się za kwestię VAT w usługach gastronomicznych. Do tej pory było tak, że lokale które oferowały gotowe produkty, płaciły zaledwie 5% VAT, a nie 8%, tak jak pozostałe restauracje. Mniejszym podatkiem objęte były punkty fast-food, gdzie mogliśmy posilić się burgerami, hot-dogami, frytkami czy upragnionymi kebabami. Teraz ma się to zmienić.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Mateusz MorawieckiMateusz Morawiecki ujawnił swoje prawdziwe oblicze. Z tej strony go nie znaliśmyCzytaj dalej

Jedzenie coraz droższe

Od 2020 roku wprowadzone ma zostać ujednolicenie podatku. Wszyscy mają zostać objęci podatkiem VAT 8%, bez względu na to, czy oferują fast-food, czy też slow-food. Obowiązywać będzie jedno rozgraniczenie, które funkcjonuje już dziś - dania z owocami morza objęte będą dużo wyższym podatkiem, bo aż 23%. W tej chwili niższy podatek obowiązuje nie tylko małe, lokalne punkty gastronomiczne. Wśród grona szczęściarzy znaleźli się również światowi giganci, tacy jak KFC, Burger King czy Pizza Hut. Ich również obejmie innowacja. Koszta dotykają nie tylko wielbicieli niezdrowego jedzenia. Od momentu przejęcia władzy przez Prawo i Sprawiedliwość, ceny mocno poszły w górę. Dla przykładu - masło podrożało o 50%, cukier o 19%, a ogórki zielone aż o 112%! To prawdziwy koszmar dla osób pogrążonych w biedzie, a takich ludzi, niestety, w Polsce nie brakuje.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Ostra awantura między uczestniczkami Rolnik szuka żony. Tego nie widzieliście w programie!
  2. Katolikom zmroziło krew w żyłach. Przerażająca przepowiednia Benedykta XVI
  3. Wojewódzki sprytnie upokorzył posła PiS! Polityk nawet nie zauważył jak się upodlił
  4. Gwiazda TVP wściekła jak nigdy! Rozniosła słynne show. „To nigdy nie powinno mieć miejsca”
  5. Znaki zodiaku zdradzają, jak dobry jesteś w łóżku! Będziecie w szoku
Kaczynski_JaroslawDlaczego Jarosław Kaczyński się nie ożenił? 9 pilnie strzeżonych sekretów prezesa PiSCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News