Według analiz ich zarobki kształtują na poziomie 150 zł za godzinę i 1000 zł za noc. W ciągu ostatnich kilku lat stawki te znacznie wzrosły. Czy to znaczy, że zainteresowanie jest coraz większe?

Wprawdzie bycie męską prostytutką nie jest chlubną ścieżką kariery, ale część panów się na nią decyduje. Ci, którzy postanowili zarabiać w taki sposób, nie mogą narzekać na brak pieniędzy. Serwis wynagrodzenia.pl podaje, ze panowie zajmujący się prostytucją mogą wzbogacić się nawet o 30 tysięcy zł miesięcznie.

Znajdziemy ich w internecie

Mężczyźni, którzy świadczą usługi seksualne muszą dbać o odpowiednią reklamę w internecie, dzięki czemu otrzymują zlecenia na terenie całej Polski. Zarobki w tej branży zależą od wielu czynników, ale średnio można przyjąć, że kształtują się na poziomie 150 zł za godzinę i 1000 zł za noc.

Warto wspomnieć, że najlepiej zarabiają panowie świadczący swoje usługi na terenie stolicy. Niewiele mniej płacą panie w Poznaniu, Katowicach czy Krakowie.

Inne ceny dla homoseksualistów</>h3

Istotnym wyznacznikiem ceny za usługi erotyczne oferowane przez panów jest płeć. Mediana godzinowych zarobków mężczyzn świadczących usługi seksualne dla osób tej samej płci jest dwukrotnie wyższa niż dla mężczyzn świadczących usługi dla kobiet. Wynosi wówczas 300 zł, z kolei mediana wynagrodzeń za noc to 1 500 zł. Może to wynikać z dużo niższej podaży tego rodzaju usług seksualnych.

Autorzy badania zwrócili uwagę na to, że wśród mężczyzn rzadko zdarzają się sytuacje, gdy pewna część dochodu z nierządu trafia do pośrednika. Warto zaznaczyć, że wbrew opinii publicznej prostytucja nie jest zabroniona przez polskie prawo, o ile nie występuje nakłanianie do prostytucji i czerpanie zysków z cudzego nierządu.

Źródło: wynagrodzenia.pl

...

Zobacz również