Film dotyczący zagrożenia jakie niesie ze sobą czad zamieściło na youtube Studio Movie Master. Ich materiał przedstawia jak szybko i niepostrzeżenie tlenek węgla zabija. Wideo odtworzono już prawie 63 tys. razy.

Nagranie obrazuje poranek nieznanego z imienia mężczyzny, którego budzi telefon od żony. Po krótkiej rozmowie dowiadujemy się, że niedługo otrzyma zdjęcie od swojej ukochanej. W międzyczasie mężczyzna postanawia zrobić sobie kawę i wziąć kąpiel.

Kiedy nalewa wody do wanny, uruchamia się ogrzewacz przepływowy (potocznie zwany junkersem). Urządzenie zaczyna powoli emitować tlenek węgla, jednak bohater tego nie wie. Kładzie się w wannie i ogląda zdjęcie, które przesłała mu żona. To ukazuje zdjęcie USG – jego żona jest bowiem w ciąży.

Mężczyźnie nie jest dane długo się cieszyć. Nagle występują u niego zawroty głowy, a chwilę potem traci przytomność. Ostatnią sceną jest woda przelewająca się z wanny na telefon, którego bohater wypuścił z ręki. Całość kończą słowa „zabijam po cichu” podpisane „czad”.

https://www.youtube.com/watch?v=zPa9hSJzrf0

Film porusza temat śmierci wywoływanych tlenkiem węgla, który niezwykle skutecznie i cicho odbiera życie. Trudno wyczuć go czy zauważyć w powietrzu – jest bezbarwny i bezwonny. Rocznie z powodu zatrucia CO2 umiera ponad sto osób, a podtrutych zostaje nawet dwa tysiące. Jednym ze sposobów walki z tlenkiem węgla jest częste wietrzenie domów, montaż systemu wentylacyjnego czy zamontowanie czujnika CO2.

źródło: kppspbedzin.pl
źródło: kppspbedzin.pl

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie:


źródło: youtube.com
pt

...

Zobacz również