PiS kontynuuje rewolucję w systemie oświaty. Po zapowiedzi likwidacji gimnazjów oraz zmian w szkolnictwie wyższym, minister edukacji narodowej Anna Zalewska postanowiła zająć się programem nauczania i podążyć za nowymi trendami na rynku pracy.  

Wcześniej podkreślano, że PiS zamierza postawić większy nacisk na „patriotyczne wychowanie” oraz „większą liczbę godzin nauczania historii”. Póki co, minister edukacji narodowej wraz z ministrami cyfryzacji oraz nauki i szkolnictwa stawiają na programowanie.

Od 2017 roku, dzieci we wszystkich szkołach mają się zacząć uczyć programowania. Wiąże się to z koniecznością zaopatrzenia wszystkich placówek w internet szerokopasmowy i nauczania informatyki od samego początku edukacji.

Wicepremier Minister Gowin poinformował na konferencji prasowej, że program pilotażowy rusza w 2016 roku, a w 2017 roku obejmie już wszystkie szkoły.

– Wprowadzenie zajęć programowania do polskich szkół jest drugim takim programem na świecie. Jestem dumny z tych zapowiedzi – mówił.

Umiejętność programowania staje się dziś jedną z najbardziej poszukiwanych kompetencji na rynku pracy. Naszym celem jest upowszechnienie tej wiedzy w całym społeczeństwie. Dzisiaj stawiamy pierwszy krok na tej drodze – dodała również obecna na konferencji minister Anna Zalewska (MEN).

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

źródło: Radio ZET

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.