Przenigdy nie wyrzucaj fusów po kawie. Nawet nie masz pojęcia, jak bardzo są cenne

Przenigdy nie wyrzucaj fusów po kawie. Nawet nie masz pojęcia, jak bardzo są cenne Źródło: Pixabay / eliasfalla

Kawa to jeden z najpopularniejszych napojów, który znany jest na całym świecie. Fusy po niej najczęściej lądują w koszu na śmieci. Wyrzucanie ich to jednak spory błąd, bo te "odpadki" mogą być wyjątkowo cenne.

Kawa pita jest na całym świecie, a jej odmian nie sposób policzyć. Z reguły fusy po niej lądują w koszu na odpadki. Traktowanie ich jak śmieci to jednak spory błąd, bo mogą być one bardzo cenne. Istnieją ciekawe sposoby na ponowne ich wykorzystanie. Dzięki temu można zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Fusy po kawie mają wiele właściwości

Fusy po kawie mogą pomóc nam z przykrymi zapachami w mieszkaniu. Wystarczy dokładnie je wysuszyć, np. za pomocą piekarnika, a później umieścić w otwartym naczyniu i postawić w miejscu, z którego chcemy pozbyć się brzydkiego zapachu. Można je również wsypać do woreczka i umieścić w szafie lub wsadzić do butów. Dobrym pomysłem jest też umieszczenie ich w lodówce. Pomogą zachować neutralność zapachów w jej wnętrzu.

Po gotowaniu, na naszych rękach zostaje często intensywny zapach czosnku lub cebuli. Usuniemy go za pomocą odpadków z czarnego napoju. Wystarczy po krojeniu warzyw wetrzeć w dłonie fusy, a później umyć je wodą z mydłem. Zapach powinien zostać zneutralizowany już po pierwszym myciu.

Kawa świetnie neutralizuje zapachy oraz stanowi świetny nawóz dla roślin

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Pozostałości po kawie okazują się też cenne w czyszczeniu spalenizny lub zaschniętego tłuszczu z naczyń. Mają świetne właściwości ścierające, dlatego szybko poradzą sobie z tym popularnym, kuchennym problemem. Wystarczy je namoczyć i umieścić na gąbce do mycia, a później zabrać się za szorowanie czyszczonej powierzchni.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje 2-letnia córeczka znanego piłkarza. Dziewczynka odeszła nagle w szpitalu

2. Z ostatniej chwili: Policja zatrzymała Kamila D. Wyrzucony z TVN gwiazdor miał dopuścić się kolejnego haniebnego czynu

Fusy są też wielkimi przyjaciółmi roślin, szczególnie tych kwasolubnych, takich jak róże, azalie, wrzosy czy bluszcz. Można dodać je do wody, którą podlewamy kwiaty lub wmieszać w wierzchnią warstwą ziemi w doniczce. Dodanie jednej łyżeczki raz na miesiąc skutecznie odżywi naszych zielonych podopiecznych. Fusy zawierają potas, magnez oraz dużo azotu, który jest bardzo istotny dla roślin w procesie wzrostu. Możemy zastosować nawóz z kawowych pozostałości również w ogrodzie, wystarczy rozsypać fusy wokół roślin, a później je podlać.

Najlepsze newsy dnia:

  1. 4 znaki zodiaku, które są najlepszymi matkami na świecie. Mężczyźni marzą, by mieć z nimi dzieci
  2. Jej syn położył się na ogromnym pitbullu, wszystko nagrywała. Ale nie mogła przewidzieć reakcji zwierzaka
  3. Wiadomo, jak matka zabijała 10-letniego Filipa. Wstrząsające doniesienia tylko dla ludzi o mocnych nerwach
  4. Skandaliczne zachowanie przedszkolanki. Ojciec nagrał mrożącą sytuację z ukrycia
  5. Nie ma co liczyć na wyższą emeryturę. Orzeczenie Sądu Najwyższego przynosi złe wieści dla emerytów

źródło: Onet

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News