Kaufland
Fot. Wikimedia Commons
Wiadomości Pikio - 2 Grudnia 2018

Bunt dużych supermarketów zatrząsł opinią publiczną! Część Polaków będzie wściekła

Kaufland jest jednym z marketów, który nie ma zamiaru podążać drogą, którą zdecydowały się obrać inne markety w kraju. Chociaż świadomość Polaków w kwestii ochrony środowiska ma się coraz lepiej, to niektóre z marketów są oskarżane o to, że nie mają zamiaru ich w tym wspomagać. Z początkiem grudnia rozpoczęła się coroczna walka o zakaz sprzedaży żywych karpi.

Kaufland to jeden z najchętniej odwiedzanych marketów w Polsce. W okresie przedświątecznym sieć zbija na konsumentach fortunę, nic więc dziwnego, że stara się zapewnić im jak największy wybór świeżych produktów. Niestety, w tej pogoni za pieniędzmi coraz częściej zapomina się o jednej, podstawowej rzeczy - humanitaryzmie.

Kaufland nie zrezygnuje ze sprzedaży żywych karpi

Cezary Wyszyński z Fundacji Viva! zwraca uwagę na to, że liczba sklepów w których dostępny jest żywy karp, jest wciąż zatrważająca. Jego zdaniem przetrzymywanie w ten sposób ryb to zwykłe bestialstwo. Przytacza nawet specjalne badania świadczące o tym, że karpie, tak samo jak i ludzie, odczuwają ból. Jedyne co nas od nich różni to fakt, że one nie są w stanie tego wykrzyczeć. - Karpie mają mózgi i układy nerwowe i doskonale czują ból. Owszem, karpie nie wydają słyszalnego dla nas dźwięku, ale to nie znaczy, że nie czują - zauważa. Mimo to, w wielu sklepach w dalszym ciągu uświadczyć możemy żywych karpi. W Kauflandzie będą one dostępne wyjątkowo wcześnie, bo aż 2,5 tygodnia przez Bożym Narodzeniem. - Żywe karpie będą u nas dostępne od 6 grudnia - oświadczył dział PR Kaufland.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
SklepBiedronka, Lidl czy Carrefour? Wiemy, gdzie zrobicie najtańsze zakupy [RANKING]Czytaj dalej

Carrefour również nie planuje zmian. Żywa ryba już niedługo

Jak się okazuje, Kaufland nie jest jedyną siecią, która nie planuje zmieniać sposobu sprzedawania karpi. Kolejnym przykładem takiego sklepu jest Carrefour, który próbuje stwarzać pozory odpowiedniej sprzedaży ryb. - Carrefour też stawia na karpie, choć zapewnia, iż będą one trzymane w „specjalnych torbach, z wodą”. Na dłuższą metę upieranie się przy takiej formie handlu nie ma sensu, ponieważ nie da się go realizować zachowując jednocześnie dobrostan ryb - podkreśla Wyszyński z fundacji Viva! Na szczęście wciąż rośnie liczba sklepów w których nie uświadczymy żywego, wymęczonego karpia. Wśród takich marketów znajduje się między innymi Biedronka, Lidl czy Netto.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Szokujące zmartwychwstanie po tragicznej śmierci w kartonach?! Kożuchowska ujawnia
  2. Problemy Kasi Cichopek doprowadziły internautów do furii! Brutalnie sprowadzili ją na ziemię
  3. Smutne wydarzenia w Ślub od pierwszego wejrzenia. Fani obawiali się tego najbardziej
  4. To już przesada! Justyna Żyła próbuje ratować karierę przez kolejny skandal?
  5. Dlaczego nie mam ochoty się kochać? Ekspert tłumaczy
ChipsyNiemieckie lepsze? Te same produkty w polskich i niemieckich sklepach ZNACZNIE się różniąCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News