Nie żyje szanowany polski polityk. Wyjątkowo zapisał się w historii naszego kraju
Wiadomości Pikio - 13 Grudnia 2018

Nie żyje szanowany polski polityk. Wyjątkowo zapisał się w historii naszego kraju

Na Katowice spłynęła dziś niesamowicie przykra i przygnębiająca wiadomość. Nie żyje człowiek, który w historię tego miasta wpisał się jak mało kto. Człowiek, który jako pierwszy przyniósł im nadzieję na lepsze jutro.

Katowice będą musiały pogodzić się z ogromną stratą. Zmarł były prezydent miasta, Jerzy Śmiałek. Mężczyzna nieodwołalnie wpisał się w powojenną historię miasta jako pierwszy prezydent po upadku komunizmu. Jego postać dawała ogromne nadzieje wszystkim mieszkańcom Katowic, którzy w okresie PRL-u czekali na jakiekolwiek zmiany na lepsze.

Katowice bez niego nie byłyby takie same. Pożegnanie legendy

O śmierci polityka poinformował Maciej Biskupski, przewodniczący obecnej rady miasta Katowice. Mężczyzna napisał na swoim profilu na Facebooku długi i poruszający wpis. Opisał w nim pokrótce działalność Jerzego Śmiałka, a także jego przynależność do innych społeczności. - Jerzy Śmiałek był prezydentem Katowic w latach 1990-1994. Funkcję tę sprawował z ramienia bezpartyjnego Komitetu Obywatelskiego. W przyszłości Jerzy Śmiałek był również Przewodniczącym KZK GOP oraz Prezesem Związku Górnośląskiego - napisał radny. Mężczyzna poinformował również o tym, kiedy i gdzie odbędzie się pogrzeb legendarnego polityka. - Pogrzeb Śp. Prezydenta odbędzie się w dniu 17 grudnia 2018 r. o godz. 10.30 w Kościele Mariackim w Katowicach. Następnie uroczystości pogrzebowe odbędą się na cmentarzu przy ul. Sienkiewicza. Na najbliższej sesji Rada Miasta Katowice uczcimy pamięć Prezydenta Jerzego Śmiałka minutą ciszy. Składam najszczersze wyrazy współczucia rodzinie oraz wszystkim bliskim Śp. Jerzego Śmiałka - poinformował radny.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
CandlePolacy uwielbiali ich bez granic. Pożegnaliśmy ich w 2018 rokuCzytaj dalej

Człowiek nie do zastąpienia

W żałobie pogrążyły się nie tylko Katowice, ale i cały Śląsk. Informację o śmierci mężczyzny przekazywały wszystkie lokalne media, które postanowiły nakreślić sylwetkę powojennego samorządowca. - Ogromna stara. To był niesamowicie dobry człowiek, taki, którego nie da się zastąpić nikim innym. Wierzę, że jeszcze kiedyś się spotkamy - można przeczytać w sieci. Mężczyzna miał 80 lat. Urodził się w Katowicach, którym poświecił całe swoje życie. Z wykształcenia był ekonomistą, a z zamiłowania samorządowcem. Urząd prezydenta Katowic sprawował w latach 1990–1994. Póki co, do informacji publicznej nie zostały podane przyczyny jego śmierci.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Znaleźli winnego tragicznej śmierci Hanki Mostowiak. Fani M jak miłość linczują „mordercę”
  2. Natalia Szroeder w rzeczywistości nie jest taka ładna. „Zwisa jej sadło i ma obrzydliwe pryszcze” (FOTO)
  3. Norbi ujawnił najpilniej strzeżoną przez TVP tajemnicę! Fani Janowskiego dostali szału
  4. Meghan Markle ma się z czego tłumaczyć? To może być źródło awantury z księżną Kate
  5. Znaki zodiaku i ich najpiękniejsze partie ciała. Co masz w sobie niezwykłego?
dziennikarka2018 rokiem zabójstw dziennikarzy? Lista zamordowanych SZOKUJECzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News