Emerytowany papież Benedykt XVI ma już ponad 90 lat. Coraz częściej pojawiają się niepokojące głosy dotyczące jego stanu zdrowia. Dopiero co media informowały o tajemniczych wiadomościach dotyczących papieża-emeryta.

Teraz nieco rozjaśnia się sprawa stanu zdrowia papieża. To jednak wcale nie jest powodem do mniejszego zmartwienia. Wręcz przeciwnie, wiadomości są coraz bardziej niepokojące. Nie wiadomo, ile jeszcze czasu zostało poprzedniemu biskupowi Rzymu.

Ponowne zainteresowanie mediów osobą ojca świętego Benedykta XVI wynika z tajemniczych wiadomości przekazywanych przez kapłanów zbliżonych do kościelnych źródeł informacji. Były rzecznik krakowskiej kurii, ks. Piotr Studnicki napisał na Twitterze wiadomość „Benedykt XVI potrzebuje naszej modlitwy”.

Okazuje się, że także inni kapłani przekazują wprawdzie bardzo skąpe, jednak niezwykle ważne wiadomości o stanie zdrowia papieża-emeryta. Biskup Kyrillos Samaan, odpowiedzialny za katolicki kościół koptyjski, przebywał we wrześniu w Rzymie na zaproszenie papieża Benedykta XVI. Przekazywał mu informacje o sytuacji chrześcijan w Egipcie.

Jak poinformował, 90-letni Benedykt jest już tak bardzo słaby, że nie jest w stanie nawet odprawiać samodzielnie mszy. O stanie zdrowia papieża informuje także jeden z jego dawnych uczniów, ks. Martin Bialas. Wyjaśnił on, że w czasie mszy głównym celebransem był sekretarz papieża-emeryta, ks. Georg Gänswein. Benedykt XVI siedział całą mszę. Porusza się przy pomocy balkonika.

Równocześnie wszyscy, którzy rozmawiali w ostatnim czasie z emerytowanym biskupem Rzymu, podkreślają, że papież zachowuje niezwykłą sprawność umysłu. Dowodzi tego zresztą napisana niedawno przedmowa do rosyjskiej wersji jego dzieła „Opera Omnia. Teologia liturgii”. Papież-emeryt jest zatem sprawny umysłowo, jednak coraz słabszy fizycznie. Nie wiadomo, ile mu zostało jeszcze czasu. Te informacje z pewnością doprowadzą do rozpaczy wielu ludzi, przede wszystkim katolików, którzy wciąż darzą ogromną miłością Benedykta XVI.

Naukowcy otworzyli grób Jezusa - tak wygląda [ZDJĘCIA]


8 ciał świętych, które po śmierci nie uległy rozkładowi

Źródło: wiadomosci.wp.pl

...

Zobacz również