Liczne są propozycje ochrony Polski przed zalewem fundamentalizmu islamskiego. Politycy postulują zamykanie granic przed imigrantami z krajów muzułmańskich. Inny pomysł znalazł katolicki działacz Maciej Bodasiński. Mężczyzna szybko znalazł mnóstwo popleczników. 

Bodasiński proponuje bowiem, aby Polskę „otoczyć różańcem”. Akcja „Różaniec do Granic” polegać ma na tym, by w jednym dniu o jednym czasie ludzie połączyli się wspólną modlitwą różańcową odmawianą na granicach naszego państwa.

– Celem jest otoczenie polski modlitwą, otoczenie całej Polski Różańcem. Jednego dnia, 7 października, Polacy mają stanąć wzdłuż granic kraju i o tej samego godzinie odmówić Różaniec. Za Polskę i za cały świat – wyjaśnia Maciej Bodasiński.

Jak twierdzi, liczne zwycięskie bitwy, które znamy z historii, swój wynik zawdzięczają właśnie pomocy Maryi i samego Boga.

–  Europa modliła się przed bitwą pod Lepanto, gdy flota chrześcijańska powstrzymywała Turków. Cała Polska modliła się, gdy Sobieski szedł na Wiedeń. W 1920 roku za plecami żołnierzy Warszawa leżała krzyżem – uzasadnia Bodasiński wymieniając kolejne zwycięskie bitwy, których wynik upatruje w Boskiej interwencji.

Aby wziąć udział w akcji „Różaniec do Granic” trzeba 7 października wybrać się do jednego z 300 kościołów stacyjnych rozlokowanych w pobliżu polskich granic. Po mszy świętej należy udać się pod samą granicę i tam zmówić modlitwę różańcową wraz z innymi wiernymi.

Organizatorzy zachęcają do odwiedzania strony www.rozaniecdogranic.pl, by uzyskać więcej informacji. Ich zdaniem w akcji udział może wziąć nawet milion osób.

Źródło: pch24.pl

...

Zobacz również

20 oznak, że III wojna światowa właśnie się zaczęła