Maria Elena Bergoglio ujawniła to co się stało w 2013 roku. Sprawa ma związek z dwoma ostatnimi papieżami. 

Siostra urzędującego w Watykanie Franciszka postanowiła opowiedzieć o tym co działo się na ostatnim konklawe. Jej słowa przytoczono w książce „Inny Franciszek” watykanistki Deborah Castellano Lubov, wydanej we Włoszech. Ustępujący z urzędu Benedykt XVII dokonał wówczas przełomu decydując się na krok abdykacji. Pani Maria powiedziała w rozmowie z watykanistką, że papież poprosił kardynała Jorge Bergoglio o uszanowanie wyboru jej brata, jeżeli zostanie wybrany przez kardynałów na następcę Benedykta XVI. Oto jej dokładne słowa o historycznych wydarzeniach: Jorge „poleciał do Rzymu już 26 lutego, by być obecnym w chwili rezygnacji z urzędu” Benedykta XVI[…] Kiedy kardynałowie ustawili się w kolejce do ustępującego papieża Benedykta XVI, on powiedział do Jorge: „Jesteś mi winien posłuszeństwo. Jeśli zostaniesz wybrany, musisz to przyjąć”.

Warto przypomnieć, że kardynał Bergoglio nie był faworytem do zwycięstwa w wyborach na papieża. Stało się jednak inaczej.

Siostra Franciszka przywołała wiele innych anegdot o jakich wcześniej nie było wiadomo. Przyszła głowa kościoła katolickiego wyjawiła matce palny zostania lekarzem. Z tego względu otrzymał oddzielny pokój, służący mu za miejsce do nauki. Jednak zamiast książek medycznych Jorge trzymał literaturę filozoficzną i teologiczną. Na pytanie matki czemu ja okłamał odpowiedział: „Mamo, nie okłamałem cię, chciałbym studiować medycynę dusz„. 

W książce Lubov oprócz anegdot siostry Franciszka ciekawe rzeczy mówi także prefekt domu papieskiego arcybiskup Georg Gaenswein. O medialnej „karierze” argentyńskiego papieża  przytacza takie zdania: To oczywiste i wszyscy mogą to dostrzec, jak media są dobrze nastawione do papieża Franciszka, podczas gdy nie było tak wobec papieża Benedykta, ale nie należy przykładać do tego nadmiernej wagi […] To oczywiste i wszyscy mogą to dostrzec, jak media są dobrze nastawione do papieża Franciszka, podczas gdy nie było tak wobec papieża Benedykta, ale nie należy przykładać do tego nadmiernej wagi.

Naukowcy otworzyli grób Jezusa - tak wygląda [ZDJĘCIA]

8 ciał świętych, które po śmierci nie uległy rozkładowi

Źródło: rmf24.pl

...

Zobacz również