Katastrofalne wieści dla klientów polskich banków. "Straty do 2021 roku"

Katastrofalne wieści dla klientów polskich banków. "Straty do 2021 roku"

Najbliższy czas będzie bardzo ciekawy, jeśli chodzi o gospodarkę Polski i rozwój sytuacji w bankowości. Dla wszystkich chcących oszczędzać nadeszły bardzo złe wieści. Do 2021 lokaty będą coraz mniej opłacalne. 

Nadchodzące lata będą bardzo dobre dla naszego kraju w kwestii wynagrodzeń i bezrobocia. Płace w przeciągu 36 miesięcy wzrosną średnio o 22 proc., a liczba osób niezatrudnionych stanowić będzie jedynie 3,3 proc. populacja państwa. Dodatkowo wedle prognoz inflacja utrzyma się na stabilnym poziomie 3,5 proc. Rosnąć będzie również PKB Polski, a gospodarka w latach 2018-2020 urosnąć ma o aż 12 proc. Koniunktura przełoży się również na liczbę miejsc pracy. We wspomnianym okresie ma być bardzo łatwo znaleźć zatrudnienie. Nie wolno jednak zapominać o kruchości podobnych prognoz w niezwykle zmiennym świecie. Wystarczy jedna zła decyzja, któregoś z najpotężniejszych przywódców, by przewidywania okazały się fałszywe.

Lokaty coraz mnie opłacalne

Nie wszystkie wieści są jednak tak dobre. Z racji decyzji NBP i RPP nie zostaną podniesione stopy procentowe, co spowoduje spadek opłacalności lokowania pieniędzy w bankach. Opłacalne stanie się za to pożyczanie. Jeśli prognozy Narodowego Banku Polskiego się potwierdzą, z powodu wzrostu cen, który do przyszłego roku ma osiągnąć 2,3 procent, za dziś ulokowanie pieniądze w przyszłości kupimy mniej. Żeby nie stracić na lokatach konieczne będzie ulokowanie swoich środków z oprocentowaniem nie niższym niż 2,9 proc. Już lokaty zakładane w 2016 roku są dziś stratne. Do 2020 roku straty mogą wynieść nawet 1,3 proc.
ZOBACZ TAKŻE:
  1. Gwiazdor oszalał! Chciał ZABIĆ Artura Szpilkę
  2. Koszmar. W razie wojny z Rosją NATO bezbronne jak dziecko
  3. Frykowska w Skandalistach zszokowała Gozdyrę! Ujawniła szokujące fakty
źródło: biznes.interia.pl
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News