Straciła ojca w katastrofie smoleńskiej. Wzruszający wpis córki, uczciła jego pamięć

Straciła ojca w katastrofie smoleńskiej. Wzruszający wpis córki, uczciła jego pamięć Źródło: Wikimedia Commons

Katastrofa smoleńska była dla niej podwójną tragedią. Córka generała Tadeusza Buka, zmarłego tragicznie dowódcy polskich sił lądowych, udostępniła w sieci przejmujące wspomnienie po ojcu, nawiązując do innego ważnego wydarzenia w historii Polski.

Katastrofa smoleńska zabrała Wandzie Buk ukochanego tatę. Już jako młoda dziewczyna przeżyła ona podwójną tragedię. Gdy większość Polaków wspominało zmarłą tragicznie elitę państwa, ona straciła najbliższego członka rodziny.

Katastrofa smoleńska zabrała jej ojca. Córka generała Buka zdobyła się dziś na emocjonalne wspomnienie

Dziś córka generała zdobyła się na piękny gest. Jej ojciec byłby uradowany. Wanda Buk wspomniała o tacie, który uczestniczył w symbolicznej ceremonii dołączenia Polski do Paktu Północnoatlantyckiego (NATO).

Wspomnienie udostępniła na swoim profilu na Twitterze. Sprawę podniósł w mediach społecznościowych również oficjalny profil Ministerstwa Obrony Narodowej.

- 12 marca 1999 r. gen. broni (wówczas major) Tadeusz Buk pierwszy raz wprowadził flagę państwową Rzeczypospolitej Polskiej do NATO - było to symboliczne związanie Polski z Sojuszem podczas ceremonii podpisania dokumentów akcesyjnych Polski do NATO - napisało dziś ministerstwo.

Dla córki tragicznie zmarłego wojskowego, mającej w 1999 roku niespełna dziesięć lat, było to wielkie przeżycie.

- I ciągle widzę obraz polskiego żołnierza, który niesie naszą flagę, kiedy Polska, Węgry i Czechy przystępują do NATO. I ta duma 10-latki, która jeszcze nie wszystko rozumie, ale wie, że Tata właśnie zostawił swój ślad na kartach historii naszego kraju - pisze z dumą Wanda Buk, pełniąca dziś urząd wiceministra cyfryzacji.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wciąż młoda, ale uzdolniona i zaangażowana w projekty cyfrowe wiceminister sprawuje urząd od połowy minionego roku.

Tadeusz Buk był w chwili śmierci dowódcą polskich wojsk lądowych w stopniu generała dywizji. Został pochowany tydzień po katastrofie smoleńskim na cmentarzu komunalnym w Spale. Podczas ceremonii pogrzebowej odczytano postanowienie Marszałka Sejmu, p.o. prezydenta RP Bronisława Komorowskiego o pośmiertnym awansie na stopień generała broni.

  1. Legendarna polska aktorka zmarła na scenie w trakcie odgrywania roli. Widzowie myśleli, że to część przedstawienia
  2. Michał Wiśniewski pokazał 17-letniego syna! Zemdlejecie z wrażenia. Jest BARDZO przystojny!
  3. Wiśniewski się rozwodzi? Jego żona opublikowała szokujący wpis
  4. Julia Wieniawa o traumie swojego życia. Nie uwierzycie, kto ją skrzywdził
  5. Radwańska mocno o Żyle w TzG. "Będą iskry lecieć"

źródła: Fakt, Twitter

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu