Czaputowicz spotkał się z Ławrowem. Dojdzie do przełomu ws. smoleńska?

Czaputowicz spotkał się z Ławrowem. Dojdzie do przełomu ws. smoleńska? Źródło: fot. pikio.pl

Katastrofa smoleńska nadal pozostaje według wielu osób sprawą nierozwiązaną. Jednak teraz w pracy komisji zajmującej się śledztwem dotyczącym katastrofy nastąpił niespodziewany przełom.

Katastrofa smoleńska mimo upływu lat jest nadal jednym z najbardziej kontrowersyjnych tematów zarówno wśród polityków, jak i opinii publicznej. Zdania na temat przyczyny katastrofy nadal pozostają bardzo mocno podzielone i jedynie ostateczne wyniki prac komisji śledczych mogą zakończyć ten spór. Jednak fakt, że wrak prezydenckiego samolotu nadal znajduje się w Rosji, znacząco utrudnia jego dokończenie.

Katastrofa smoleńska w końcu doczeka się rozwiązania?

Temat wraku prezydenckiego samolotu, który rozbił się w Smoleńsku, stał się prawdziwą kością niezgody pomiędzy polskimi politykami. Niestety mimo składanych obietnic maszyna nadal nie wróciła do Polski, co bardzo utrudnia pracę komisji powołanej przez aktualną władzę, która ma na celu zgłębienie dokładnych przyczyn katastrofy.

Jednak możliwe, że już niedługo może się to diametralnie zmienić. Wszystko przez spotkanie Jacka Czaputowicza i Siergieja Ławrowa, które odbyło się w ramach 129. Sesji Komitetu Ministrów Rady Europy odbywającej się w Helsinkach. Polskie MSZ podało, że głównym tematem rozmów było właśnie zwrócenie przez Rosję wraku Tu–154M.

 - Nie ma żadnego logicznego wytłumaczenia, dla którego wrak polskiego samolotu, tak ważny symbol w świadomości Polaków, miałby nadal być przetrzymywany na terenie Rosji. Potrzebne jest jak najszybsze znalezienie formuły spełniającej oczekiwania strony polskiej i wypełniające obietnice złożone przez rosyjskie władze - stwierdził Czaputowicz cytowany w komunikacie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Podczas spotkania politycy doszli do porozumienia, w którym zgodnie stwierdzili, że równy dostęp do wraku samolotu prezydenckiego jest kluczowy do zakończenia zarówno rosyjskiego, jak i polskiego śledztwa. Dodatkowo Ławrow podkreślił chęć współpracy w ramach międzynarodowej pomocy prawnej.

Nie da się ukryć, że to porozumienie może stanowić prawdziwy przełom w pracach polskich śledczych, jednak wiele osób wciąż bardzo negatywnie podchodzi do tego komunikatu. Jako argumentu używają stwierdzenia, że podobne obietnice padały już w przeszłości, jednak nic z nich ostatecznie nie wynikało. Mimo to inni mają nadzieję, że w końcu dotrzemy do momentu, w którym prace śledczych będą mogły w końcu objąć faktyczne oględziny samolotu prezydenckiego.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dramat Kingi Rusin! Gwiazda TVN totalnie się wtedy załamała. Jej wyznanie doprowadzi was do płaczu
  2. Jak mieszka Majka Jeżowska? Dorota Szelągowska złapałaby się za głowę, a Katarzyna Dowbor uciekłaby w popłochu
  3. Tragiczna wizja Jackowskiego. Ostrzega, że Polacy mają duży problem, najbliższe miesiące mają być koszmarem
  4. Dziś miliony widzów włączą TVN. Telewizja pokaże film Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu"
  5. Odbierze wam mowę. Właśnie ujawniono PRAWDZIWY powód rozstania Meghan Markle z pierwszym mężem
  6. Smutne wiadomości obiegły rano polskie media. Nie żyje wielki artysta, który na zawsze zapisał się w historii

 

źródło: Onet

Następny artykuł