Katastrofa na maturze! Tegoroczny egzamin zamienił się w farsę

Katastrofa na maturze! Tegoroczny egzamin zamienił się w farsę

Maj to zawsze stresujący czas dla młodych ludzi. Już dziś rozpoczęły się egzaminy, które będą rzutować na przyszłość piszących. W tym roku jednak doszło do sytuacji, której nikt się nie spodziewał. Matura 2018 zaskoczyła wszystkich.

Wiele osób przystępując do egzaminu dojrzałości nie ma konkretnych planów na przyszłość, co skutkuje błędnymi wyborami. Duża liczba maturzystów nie podchodzi do egzaminów z rzetelnym przygotowaniem. Tuż przez maturą licealiści szukają przecieków, które ułatwiłby zdanie tego trudnego testu.

Tegoroczna matura to jedna wielka farsa

Co roku pojawiają się osoby, które poprawiają maturę, lecz w tym roku ich liczba przerosła najśmielsze oczekiwania. Ponad 140 tysięcy osób podeszło do testu po raz kolejny. To ogromna liczba. Jest to jedna trzecia wszystkich piszących. Do całego egzaminu podeszło w tym roku 273 tysiące osób. Tylko dwie trzecie to tegoroczni maturzyści. Nikt nie spodziewał się takiego wyniku. Pokazuje to, że uczniowie nie potrafią przygotować się do matury za pierwszym razem. Nie dość, że część z nich nie zdaje matur podstawowych, które do najtrudniejszych nie należą, to wiele osób pisze egzaminy z pewnych przedmiotów dopiero pierwszy raz, gdyż nauczyciele w liceach nie potrafią skutecznie pomóc uczniom w obraniu właściwego kierunku. Z danych wyłania się katastrofalny obraz szkół średnich, które nie potrafią przygotować uczniów do egzaminu maturalnego ani merytorycznie, ani psychologicznie. - Mamy ogląd matur w różnych krajach. chociażby w przypadku Litwy, z którą bardzo blisko współpracujemy, gdzie egzamin maturalny troszkę inaczej jest przeprowadzany, ponieważ tam jest część, która jest przeprowadzana w szkole i część, która jest przeprowadzana zewnętrznie, ale kiedy porównamy te zewnętrzne egzaminy i zakres zadań, to są takie przedmioty, które u nas są na dużo wyższym poziomie, na przykład biologia - podkreślił. Są takie przedmioty, które są na zbliżonym poziomie i są takie, które na Litwie, wydają się być może, trochę trudniejsze, na przykład matematyka - wyjaśnił Marcin Smolik dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. ZOBACZ TAKŻE:
  1. Syn Edyty Górniak udostępnił stare nagranie mamy. Ale ta się wściekła
  2. Z ostatniej chwili: Nie będzie Nobla z literatury
  3. Ostatnie słowa Agnieszki Kotulanki. Łzy napływają do oczu
Źródło: rmf.pl Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu