Na Śląsku właśnie rozbił się zabytkowy samolot

Na Śląsku właśnie rozbił się zabytkowy samolot Źródło: .

Katastrofa lotnicza, do której doszło dziś na Śląsku, wstrząsnęła wieloma ludźmi. Polacy nie ukrywają, że przerażający wypadek bardzo ich zaniepokoił. Pojawiają się pierwsze głosy współczucia i kondolencje.

Katastrofa lotnicza, która wydarzyła się dziś w Polsce, zasmuciła tysiące osób. Nikt nie myślał o tym, że może dojść do tak wielkiego dramatu, którego nic nie zapowiadało. Policja wciąż pracuje na miejscu wypadku i zapowiada, że roboty pozwalające wyjaśnić przyczyny tragedii potrwają jeszcze przez dłuższy czas. Wyjaśnianie powodów katastrofy może potrwać kilka dni.

Służby ratownicze podzieliły się jednocześnie pierwszymi informacjami na temat stanu pasażerów pokładu. Wiele osób zaczęło wyrażać swój smutek na wieść o koszmarnym wydarzeniu, do którego doszło dziś z samego rana. Od dłuższego czasu trwa akcja ratunkowa, która ma za zadanie zapewnić, że nie dojdzie do większych zniszczeń.

Katastrofa lotnicza wydarzyła się na Śląsku

Dziś dowiedzieliśmy się o tragicznym wydarzeniu, do którego doszło w Kłobucku w województwie śląskim. Miała miejsce katastrofa lotnicza, która wyglądała makabrycznie. Świadkowie wypadku twierdzą, że rozbicie się maszyny było słychać ze znacznej odległości. Póki co przyczyny zdarzenia wciąż nie są znane, lecz w ciągu najbliższych godzin ustalać je będzie policja.

Na pokładzie awionetki znajdował się jedynie jej pilot. Nie wiadomo, w jakim celu wzbiła się ona w powietrze, trudno powiedzieć, czy był to lot pokazowy, czy pewnego rodzaju ćwiczenia. Póki co udało się ustalić jedynie, że zniszczeniu uległ niewielki samolot stylizowany na słynny Spitfire. Maszyna należała do prywatnego muzeum Dywizjonu 303.

Katastrofa lotnicza przeraziła Polaków

Okazuje się, że samolot był zabytkiem i pochodził jeszcze z czasów II Wojny Światowej. Po czasie został jednak odnowiony i wystylizowany w taki sposób, by przypominał słynny model Spitfire, czyli jednoosobowy myśliwiec wojsk brytyjskich. Osoby interesujące się historią wojny doskonale kojarzą charakterystyczny samolot.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Póki co o samym wypadku nie wiadomo zbyt wiele. Informacje na jego temat mówią, że do samego wypadku doszło w lesie w miejscowości Napoleon pod Kłobuckiem w województwie śląskim. Służby wciąż badają okoliczności katastrofy i już niebawem powinniśmy poznać oficjalne jej przyczyny, gdy poznamy stanowisko policji.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Znany aktor spóźnił się na randkę. Gdy przyszedł, dziewczyna już nie żyła. Została dźgnięta 47 razy
  2. Tragedia 22-latki! Grozi jej AMPUTACJA ust! Fryzjerka wstrzyknęła jej wypełniacz w usta. Zemdlejecie, jak zobaczycie te OGROMNE wargi!
  3. Kate wyprowadziła się z Pałacu. Media ujawniają wszystkie romanse Williama
  4. Oficjalne: Będzie nowe 500 plus. Wiadomo już, komu się należy
  5. Tragiczne informacje TVN, to się dzieje właśnie teraz. "Dzisiaj na SOR-ach umierają Polacy"
  6. Nie żyje Alina Kwiatkowska - Prokop

źródło: RMF

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News